- 81 - APRIL 1. f De heer A. G. Boes, oud-wethouder van onderwijs. 2. f De heer Herbert Cremer, president-commissaris van de Delimaatschappij, beschermheer van de Letterlieven de vereniging 'J. J. Cremer' en oud-bestuurslid van Ko ninginnedag te Haarlem. 3. f Mejuffrouw M. E. van der Boon, oud-lerares aan de Middelbare School voor meisjes. 4. De aardappelhandel G. A. Verbeek honderd jaar; be woners uit de Kokstraat bieden een gedenksteen aan, welke in de gevel van het huis wordt aangebracht. De gemeenteraad benoemt tot gemeente-ontvanger en directeur van de Incassodienst de heer B. J. Thijssen te Enschede, stelt de Stichting Haarlems Bloei een bedrag van 2.500,— beschikbaar als bijdrage in de kosten van de inrichting van een tentoonstelling van tekeningen en etsen van Rembrandt in de Vleeshal, en stelt zich garant voor een bedrag van ten hoogste 2.500,— ten behoeve van een tweetal door de stichting te organise ren orgelconcerten in de Grote Kerk. 5. fDe heer M. A. W. Geselschap, gepensionneerd hypo theekbewaarder. 6. De gemeenteraad keurt de gemeentebegroting 1951 goed; aan de toneelgroep 'Comedia' wordt een extra- crediet van 10.000,— verleend, mits de gemeente Utrecht een zelfde bedrag beschikbaar stelt; aan de afdeling Haarlem van de Maatschappij tot bevorde ring der toonkunst wordt een renteloos voorschot van' 6.800,— verleend ten behoeve van vernieuwing van instrumenten en een crediet van 750,— ten behoeve van de exploitatie van de Muziekschool. 7. f Ds J. C. van Dijk, emeritus-predikant bij de Neder lands Hervormde Gemeente te Bloemendaal. 9. In de vergadering van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur wordt meegedeeld, dat het hoofd bestuur besloten heeft de verbouw van het Krelagehuis uit te stellen. 12. De heer Th. S. J. Hooy bedankt als lid van de gemeente raad en wordt opgevolgd door de heer S. W. Balm. 13. Ter gelegenheid van het feit, dat zestig jaar geleden

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 113