JAARVERSLAG 1951 Het verlopen jaar, waarin Haerlem haar eerste halve eeuw voltooide, vertoonde een opgewekt verenigingsleven. Het ge projecteerde programma kon vrijwel zonder stoornis worden afgewerkt en zo kon het bestuur de leden bijeenroepen voor de navolgende lezingen en wat dies meer zij. Op 26 Februari las Dr Jac. van Loenen over 'De roem van Haarlems bier in vroeger eeuwen', drie maanden later de heer H. J. Calkoen over 'Landschap, mens en aardewerk in verband met oude vondsten te Velsen'. Beide bijeenkomsten waren zo druk bezocht, dat de zaal van Brinkmann geheel gevuld was. Op 19 Juni geschiedde de Algemene Vergadering. Het jaarver slag van de secretaris werd gelezen en goedgekeurd. Eenzelf de lot was het overzicht van de penningmeester beschoren, niet alleen omdat de heer B. C. Heemskerk namens de com missie tot het nazien der bescheiden rapporteerde, dat de boeken in orde waren bevonden, maar wellicht ook omdat de toehoorders instemmend knikten bij het vernemen van een batig saldo van 348,35. In de kascommissie werd ter wille van de verkregen ervaring herkozen de heer J. W. Barnhoorn en gekozen de heren W. J. Gorter en A. Over- meer. Tot plaatsvervangers werden de heren J. H. Geerling en M. J. Bouwer aangewezen. De drie aan de beurt van af treden zijnde bestuursleden A. J. M. van Os, Mr C. ,W. D. Vrijland en Mr J. Bierens de Haan zagen hun mandaat bij acclamatie verlengd. De Voorzitter ontvouwde daarna het programma, waarna de secretaris de inhoud van het Jaar boek 1950 opsomde. Een rondvraag besloot deze geanimeer de samenkomst: de heer Ir W. Badqn Ghijben dankte voor de materiële steun aan de Stichting De Cruquius verleend en wekte de aanwezigen tot een bezoek op. Verder vestigde hij de aandacht op het herstelde Hofje van Heythuizen. De heer B. C. Heemskerk verzocht om een wandeling langs de hofjes. Tot slot werd een brief van Dr J. F. Steenhuis voorge lezen, waarin deze verzocht om een voordracht over de boer derijen en hofsteden om Haarlem. Architect H. Korringa deelde mede over dit onderwerp een landelijke studie te hebben gemaakt en over veel fotomateriaal te beschikken. Zijn aanbod tot een voordracht voor de leden werd in grote dank aanvaard.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 11