- 88 - JUNI—JULI 23. De kunstschilder Oskar Mendlik te Aerdenhout viert zijn tachtigste verjaardag. 24. De R.K. gemengde zangvereniging Sint Caecilia viert haar vijf en twintigjarig bestaan met een zangconcours. 25. f Dr J. M. A. van Schuylenburch, arts. 26. De kunstschilderes Coba Ritsema viert haar vijf en ze ventigste verjaardag. 27. De gemeenteraad stelt een crediet van 396.100,— be schikbaar voor het doen vervaardigen van twee regel bare transformatoren en een crediet van 151.200,— voor het uitvoeren van rioleringswerken ten oosten van de Rijksstraatweg. In de vergadering van de Nederlandse Centrale vereni ging tot bestrijding der tuberculose te Utrecht neemt Dr L. C. Kersbergen, die dertig jaar bestuurslid is ge weest, afscheid als voorzitter; hij wordt benoemd tot ere lid. 30. Opening van de Haarlemse Sportweek. JULI 4. Onder leiding van de Stichting Haarlems Bloei wordt in de Grote Kerk een orgelconcours gehouden, waarvan winnaar wordt Louis Toebosch, organist te Breda. 5. Alle gemeenteraden houden een vergadering ter gele genheid van het feit, dat Thorbecke's gemeentewet hon derd jaar geleden in de Staatscourant verscheen. Koningin Juliana brengt een bezoek aan het Openlucht theater te Bloemendaal, waar een Engels gezelschap een uitvoering geeft. 6. Door een verkeersongeval kantelt bij de Chemische In dustrie Rids in de Waarderpolder een auto met chemi sche stoffen, waardoor zich gevaarlijke dampen ver spreiden. 7. In het Jeugdhuis te Spaarndam wordt een uitleenpost van de Stads Bibliotheek geopend. f De heer H. Kruseman, oud-directeur van een bijkan toor te Amsterdam van de Incassobank en vroeger een bekende figuur in cricketkringen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 120