- 92 - SEPTEMBER 6. De heer J. H. Varekamp, directeur van het Medisch Maatschappelijk bureau voor alcoholisme, 70 jaar. 15. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Algemeen Ziekenfonds Ziekenzorg wordt de heer P. Bruyn, voorzitter, toegekend de gouden medaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. In het Frans Halsmuseum wordt een eretentoonstelling van werken van Coba Ritsema gehouden. 18. Ir J. H. J. Huygens, oud-hoofdinspecteur bij de Ar beidsinspectie. 19. De gemeenteraad stelt een crediet van ƒ52.000,— be schikbaar voor vernieuwing van riolen langs de Wester gracht en verleent medewerking aan de stichting van een z.g. Koorschool (hierin zijn de leden van het kna penkoor van de Kathedraal gehuisvest) in het Wilhel- minapark (zie 8 Dec.). 20. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit een straat nabij de Donkerelaan het Gestelse Straatje te noemen ter herinering aan het verblijf van de burgemeester als gijzelaar in de oorlog te Sint Michielsgestel. 21. Mr K. A. F. J. Pliester 25 jaar advocaat. 23. Pater N. Th. Vlaar, vroeger rector aan het Triniteits- lyceum, viert te Venlo zijn gouden kloosterjubileum. 25. De heer W. van Kampen, veertig jaar werkzaam bij Haarlems Dagblad, wordt toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 26. In Groenendaal te Heemstede wordt de eerste spade in de grond gestoken door burgemeester Mr A. G. A. rid der van Rappard voor de voorbereidende werkzaam heden van de Flora 1953. 27. Mr J. H. Peek, gemeentesecretaris van Hillegom. Mr Th. F. Raedt, kantonrechter en Mr C. M. J. de Jongh, griffier bij het kantongerecht, vieren hun zil veren jubileum bij de rechterlijke macht. 28. Officiële opening van de Natuurbeschermingsweek (tentoonstellingen in de Vlees- en Vishal, lezingen en excursies). 29. Jhr Dr J. C. Mollerus, secretaris der Kamer van Koop handel en Fabrieken, 60 jaar.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 124