- 93 - OCTOBER 1. Tot administrateur van het Provinciaal Ziekenhuis na bij Santpoort wordt benoemd de heer J. A. Valk te Noordwijk. De heer A. L. Hengeveld, directeur van de Ambachts school, wordt gepensionneerd. 2. Het gebouw van Sociale Zaken aan de Raamsingel 2 officieel in gebruik genomen. 4. De Nederlandse Vereniging van Transportonderne mingen houdt een congres in Haarlem. 6. Viering van het twintigjarig bestaan van de Wood- brookersgemeenschap te Bentveld. 7. In het Krelagehuis wordt een tentoonstelling van ter riers gehouden. 10. Ter viering van het veertigjarig bestaan van de Chris telijke Oratorium Vereniging wordt in het Concertge bouw een uitvoering van 'Jeanne d'Arc au bücher van Arthur Honegger gegeven. 11. In Huis te Zaanen wordt de tweede jeugdbibliotheek van de Stadsbibliotheek en leeszaal in gebruik geno men. 13. Dr W. G. L. Wieringa exposeert in de Doopsgezinde gemeentezaal dertig van zijn historische diorama's ten bate van een te stichten Tehuis voor ouden van dagen. 14. Ds R. van der Mast, beroepen predikant van de Neder lands Hervormde Gemeente te Bloemendaal, doet zijn intrede. 15. Ter gelegenheid van de viering van het vijf en dertig jarig bestaan van de afdeling Haarlem van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen wordt in de Vleeshal een bazar gehouden ten bate van de Stichting Club- en Buurthuizen. f De heer H. van Borssum Buisman, conservator van Teylers Museum. 16. De gemeente koopt voor het Frans Halsmuseum aan twee olieverfschilderijen van Otto B. de Kat en een bronzen beeld van wijlen Emile Erens. f De heer J. G. Hos, administratief hoofdambtenaar ter provinciale griffie. 18. f De heer J. de Haas, commissionnair in effecten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 125