- 2 - Op 22 September bezocht een grote schare het schone Edam. Aan het tramstation werden we opgewacht door be stuursleden van de plaatselijke oudheidkundige vereniging, die ons naar het stadhuis begeleidden. Daar wachtte ons de burgervader met een warm woord van onthaal, dat hij liet volgen door de uitdeling van beschuiten met Edammer kaas. Uw secretaris mocht het dankwoord uitspreken, waarna het gezelschap door het stadhuis werd geleid. Vervolgens bezich tigden wij na een deskundige inleiding de Grote Kerk en aanschouwden de vele fraaie gebrandschilderde ramen, waar van vooral dat door de stad Haarlem aangeboden, de aan dacht trok. Het Edams museum met de drijvende kelder en het W. O. J. Nieuwenkamp Museum werden bezocht. Een wandeling door het stadje besloot het bezoek, dat door een zeer goed verzorgde koffiemaaltijd, waar het burgemeester echtpaar en het bestuur van Oud-Edam onze gasten waren, als zeer geslaagd mag worden genoemd. Op 20 October wandelden we over Elswout, een jaarlijks herhaalde en telkens weer zeer gewaardeerde najaarswande- ling. Na die datum zette het bestuur zich aan de werkzaamhe den ter voorbereiding van het 50-jarig bestaan op 2 Novem ber, dat op Zaterdag 3 November in de Kroonzaal van Brink- mann in alle eenvoud werd gevierd. Op die buitengewone ledenvergadering mochten we onze ere-voorzitter, de Bur gemeester van Haarlem, begroeten, evenals de Wethouder van Onderwijs, de Burgemeester van Beverwijk, het Hoofd van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, tal van ver tegenwoordigers van zusterverenigingen en instellingen, welke aan ons verwant zijn. Na de opening door de voorzit ter, hield de secretaris de herdenkingsrede, tijdens welke hij in de gelukkige omstandigheid verkeerde het eerste exem plaar van de feestuitgave: 'De Haarlemse Hofjes', door me juffrouw Dr G. H. Kurtz, aan de Burgemeester van Haarlem te kunnen aanbieden. Vervolgens verkreeg laatstgenoemde het woord om te getuigen hoezeer hij het werk van onze ver eniging waardeerde en om ons een goede toekomst toe te wensen. Daarna volgde de Wethouder van Onderwijs, die tevens sprak als Voorzitter van de Stichting Haarlem's Bloei. Mr Th. F. Raedt optredende namens het viermanschap, waarvan ook de heren H. J. Cramer, A. J. Franken en A. D.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 12