- 3 - Huijsman deel uitmaakten, bood namens de leden en vrien den van Haerlem het jubileumcadeau aan in de vorm van een chèque ten bedrage van 1.200,—, een bijdrage in de kosten van de verbouwing van de zolder op De Hoofdwacht. Mr Raedt deed dit aanbod in versvorm en het bestuur meen de niet beter te kunnen doen dan dit schriftelijk huldebetoon in het Jaarboek 1951 af te drukken. Daarenboven werden we verblijd met de opgaaf van ruim 30 nieuwe leden. Voorzitter Dr C. Spoelder dankte een ieder, die tot dit vreugdebetoon had bijgedragen, evenals hen, die door hun woord en aanwezigheid van hun medeleven met deze voor de vereniging zo heuglijke gebeurtenis hadden getoond. Tijdens deze samenkomst werd onze concierge B. Cornet gehuldigd voor zijn trouw dienstbetoon, des morgens had de heer M. F. Heemskerk, die meer dan 45 jaren ten kantore van De Erven F. Bohn de ledenadministratie verzorgt, een huldeblijk uit de handen van de voorzitter ontvangen. Na afloop van de vergadering hebben zeer velen het be stuur gelukgewenst. De vereniging kan met dankbare gevoelens en grote vol doening op deze dag terugzien, al was het alleen al hierom, omdat gebleken is hoezeer Haerlem op haar plaats is in de stad Haarlem en haar omgeving en hoezeer haar werk wordt gewaardeerd. Naast onze uitgave over de Hofjes zag het Jaarboek 1950 het licht, dat met zijn ruim 100 bladzijden zijn voorgangers in omvang en naar we verwachten ook naar inhoud even aarde. Beleefden we zelf een jubileum, een afvaardiging zonden we naar de 40-jarige Bond Heemschut, de 60-jarige V.V.V., thans Stichting Haarlem's Bloei geheten en ook daar lieten we blijken met hoeveel vreugde we deze gebeurtenissen met die nuttige instellingen meevierden. In Mei verleenden we in De Hoofdwacht gastvrijheid aan de tentoonstelling van het 60 jaren oude Brandweercollege De Tien, en Uw secretaris had zitting in het huldigingsco mité. Mejuffrouw Kurtz trad als onze vaste vertegenwoordigster op in het Nederlands Comité voor Geschiedkundige Weten schappen. In September propageerden we de verkoop van de Kaart

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 13