- 4 - van Holland van 1608 van Willem Jansz. Blaeu in repro ductie voor slechts één gulden beschikbaar gesteld door de Historische Vereeniging voor Zuid-Holland 'Vigilate Deo Confidentes'. De Rotarians uit Sneek ontvingen we in ons gebouw tijdens hun excursie naar de Spaarnestad. Een aan tal jeugdige onderwijzers instrueerden we over Haarlems geschiedenis, opdat de jeugd van deze nuttige kennis zou kunnen profiteren. Op 17 Juli deelden bestuurderen van het Korthalsfonds weer zijn jaarprijzen aan de leerlingen van de Centrale Scho len in De Hoofdwacht uit. Over de Kiosk op de Houtbrug hadden we een briefwisse ling met het Gemeentebestuur. Uw bestuur meende voor dergelijke bouwsels een waarschuwend woord te moeten laten horen. Het hek aan de Oosterhoutlaan toegang gevend tot Huize Spaar en Hout op welks herstel we bij herhaling hadden aangedrongen, werd op fraaie en afdoende wijze gerestau reerd. Voor herstel van het Costermonument in De Hout stelden we een aanzienlijk bedrag beschikbaar, maar daar de Gemeente niet bij machte is het ontbrekende te supple ren, duurt de desolate toestand nog voort. Voorbereid werd een artikelenreeks over de geschiedenis van Haarlem ter plaatsing in het Haarlems Schoolblad, wel ke in 1952 in dat maandblad zal worden afgedrukt. Aan geschenken ontvingen we ditmaal zeer waardevolle zaken. In Mei het archief van het gezelschap De Vrienden kring, dat omstreeks 1850 een aantal Haarlemmers op debat avonden verenigde. In October schonk Mr J. Witkamp ons het zeer uitvoerige en fraaie archief van de families Scholten van Oud-Haerlem en Scholten van Aschat. Den beiden ge vers zij hier nog eens openlijk onze hartelijke dank overge bracht. Mogen velen hun voorbeeld volgen! Het bestuur vergaderde vrijwel maandelijks ter voorbe reiding van hetgeen het meende de leden te moeten en kun nen bieden, ter behartiging van huishoudelijke zaken, maar tevens om al dat onder het oog te nemen, wat Haerlem raakt en waarvoor de vereniging heeft pal te staan. Aan het Restauratiefonds konden we dit jaar de rijks- en gemeentelijke subsidies weder toevoegen en hoewel met on-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 14