stichting werkt slechts korte tijd, maar wij mogen aannemen, dat wanneer meer bekendheid haar deel zal zijn, zij in grote mate zal bijdragen tot behoud van het schone en tot de be kendheid van de vereniging zelve. Het Doelgebouw aan het Proveniershuis is gedeeltelijk her steld, herhaaldelijk hebben wij op verbetering van de pui aangedrongen, laten wij niet aflaten voordat ook dit fraaie gebouw in volle glorie prijkt. In de Kerkstraat plaatsten we in 1935 een gedenksteen in het huisje, dat Pieter Langendijk vele jaren tot woning diende en voor het herstel van de ramen van de Nieuwe Kerk gaven we in 1933 naar ons vermogen. Dan bereiken we de Houtbrug, eens gesierd met de Com miezenhuisjes, na een lange strijd aanvangende in 1913 en voor ons eindigende in 1917 na vele ups en downs tenslotte toch geamoveerd. Later bleek een oplossing met behoud mogelijk geweest, maar het kwaad is geschied. Het kleine dobbelsteentje, in de vorm van een krantenkiosk, dat thans de singelzijde van de brug flankeert, kan onze bewondering niet hebben, gelijk wij te bevoegder plaatse hebben gemeld. Laten we hopen, dat het tot een pendant niet zal komen. Weldra komen we aan het Heiligland, dat ons in 1913 naar het te openen Gemeentelijk Museum riep, bij welke opening wij onder meer onze verzameling gevelstenen aanboden, welke ge op het plaatsje aan de achterzijde aantreft. In 1930 beroerde ons de aanslag op de Gasthuis-huisjes, voor welker behoud wij een harde strijd met succes streden. Op de Oude Gracht treft U de firma Kluitenburg aan, in 1946 gerestaureerd, aan welke werkzaamheden onze toen malige voorzitter Tadema een groot aandeel had, daar hij er immers schuin tegenover woonde. De heer Tadema meende als Haerlemmer het goede voorbeeld te moeten .geven en liet de gevel van zijn woonhuis (nr 91) en die van het daarnaast gelegen pand (nr 93) door de bekwame architect en secretaris van Heemschut, A. A. Kok, in 1939 zodanig herstellen, dat zij een sieraad voor onze stad vormen en een vingerwijzing voor velen. Zeker ziet ge onze oud-voorzitter voor Uw ogen, die meer dan 47 jaren deel uitmaakte van het bestuur en de ziel van de vereniging was tot aan zijn dood. Aan hem hebben wij zeer veel te danken, waarvan de notulenboeken spreken en in vergaderingen en in ons jaarboek is getuigd. Bene me-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 20