- 19 - huis, Voorzitter van de Vereniging 'Oost en West', gedele geerde van de gemeente in het Joh. Hendrik Ludenfonds, dat de inrichting 'Het Brederodeduin' ter bestrijding van de tuberculose, vooral onder kinderen, in stand hield, ambte naar van de burgerlijke stand, lid van de raadscommissie voor arbeidsaangelegenheden, allemaal sociaal werk, dat zijn leven vol en rijk maakte. Niemand, die Boes gekend heeft, zal hem vergeten. Zijn beminnelijke, rechtschapen persoonlijkheid maakte geen vijanden, ofschoon de gelegenheid hiervoor niet ontbrak. Toen hij wethouder werd, was de crisis sedert 1929 in volle gang. Bezuinigen was het parool, ook op onderwijsgebied. Iedereen wist echter, dat dit hem meer leed deed dan wie ook en dat zijn streven er op gericht was vitale belangen te ontzien. Bij alles wat hij deed en zei, trachtte hij tegenstellingen te verzachten, daar hij zich van de relativiteit der dingen in het leven bewust was. Niet onjuist typeerde men hem als de man van de disarming smile. Dit alles wist men ook in de ge meenteraad. Juist daardoor was zijn invloed groter dan men van een vertegenwoordiger ener zo kleine groep verwacht zou hebben. Familieleed bleef hem niet gespaard. Hoe had hij er zich op verheugd voor een bezoek aan zijn zoon naar Zuid-Afrika te kunnen gaan. De oorlog belette het en deze zou hem ook beroven van zijn andere zoon, arts te Wageningen, die laf hartig werd vermoord. Dit schokte deze gevoelige 80-jarige zó, dat ik voor zijn leven vreesde. Doch zijn geestkracht kwam ook dit te boven. Nog tot 1951 zou hij blijven, vol belang stelling voor anderen en voor Haarlems belangen. De velen, die naar Westerveld waren gekomen, eerden hem, die een vriend van allen was en groot in eenvoud en mensenwaarde. Dr S. Elzinga

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 31