- 30 - en het belangrijke onderdeel Financiën te beheren kreeg. Had de oorlog en de Duitse bezetting niet tot ontijdig vrijwillig terugtrekken uit genoemde functie gedwongen, dan zou de periode van het raadslidmaatschap ongetwijfeld van veel langere duur zijn geweest. Vergeten mag niet worden zijn grote liefde voor de Neder lands Hervormde Kerk, die in de Haarlemse periode o.a. tot uiting kwam in een actief diakenschap in de Haarlemse ge meente en na zijn verhuizing naar Haarlem-Zuid in een ouderlingschap van de Heemsteedse gemeente. Daarnaast was hij, gedreven door zijn sterk enthousiasme voor de sport, initiatiefnemer tot en medeoprichter van de nu nog steeds jaarlijks terugkerende Haarlemse Sportweek. Ook was hij bestuurslid van de Armenraad; lid van de Commisie in zake onderhoudsplicht; lid van het Hoofdbe stuur van de ambtenaarsvereniging H.O.R.A.; lid en enige jaren voorzitter van Gruno, alsmede commissaris van de wo ningbouwvereniging: de Voorzorg. Deze droge, onvolledige opsomming van de vele vervulde functies in diverse verenigingen op allerlei levensterreinen geeft een ongetwijfeld zeer onvolledig beeld van zijn per soonlijkheid. Men moet hem hebben gekend in al zijn stralende kracht, zijn fleurig optimisme, zijn blijmoedig geloofsleven, zijn stuwende energie; men moet hebben ondervonden zijn war me opofferende vriendschap, zijn nooit nalatende bereidwil ligheid anderen te helpen. Dan alleen zal men kunnen beseffen de waarde van deze man voor zijn gezin, voor zijn vrienden, zijn bijzondere be tekenis voor de stad Haarlem aan welke hij zijn liefde had gegeven. J. J. Wallien

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 50