JAN J. VAN DEN BERG 22 Augustus 1879—21 December 1951 Het is een goede gedachte van het Bestuur van de vereni ging Haerlem om in het jaarboek een kort levensbericht op te nemen van de Heer Jan J. van den Berg, die op 21 Decem ber 1951 in Zandvoort overleed, want hoewel zijn werkkring hem jarenlang buiten onze stad deed verblijven, was hij in Haarlem een geziene en bekende persoonlijkheid. 22 Augustus 1879 werd hij uit een bekende Haarlemse familie geboren en heeft jarenlang ten huize van zijn ouders gewoond, in het toen zeer bekende Café-Restaurant Neuf, annex stalhouderij, aan het einde van de Grote Houtstraat, welke zaak nu reeds sedert lang opgeheven is. Na het beëindigen van zijn studie vond hij een werkkring bij de Kousenfabriek Hin en vertegenwoordigde onder meel de bekende Zwitserse chocoladefabriek Lindt. Reeds in zijn jonge jaren had hij zijn hart aan de sport ver pand. Als speler, bestuurslid en Ere-Voorzitter van de H.F.C. 'Haarlem' heeft hij deze vereniging uitzonderlijke diensten bewezen. Als speler heeft hij meegeholpen 'Haarlem' in de eerste klasse competitie van de Ned. Voetbalbond te brengen en is hij jarenlang de schrik van iedere doelverdediger geweest. Van 1898—1904 was hij speler van een Nederlands elftal. Als bestuurslid heeft hij van 1896 tot en met 1920 'Haarlem' met zijn bijzondere gaven van hoofd en hart ge diend. Mede door zijn werk is de kleine jongensclub tot een grote, krachtige vereniging uitgegroeid. Hij was de sterke, be zielende figuur. Het was in die jaren, dat 'Haarlem' naar buiten bekend stond als de club van 'de jongens van Jan van den Berg', een erenaam, die zij tot de huidige dag heeft behouden. Bij zijn aftreden als Voorzitter in 1920 werd hij voor zijn buitengewone diensten aan de H.F.C. 'Haarlem' bewezen, tot Ere-Voorzitter benoemd. Als zodanig heeft hij tot zijn dood met het wel en wee van de club meegeleefd. Hij was en bleef de grote bindende figuur van het verleden en het heden en nog heel dikwijls werd om raad en steun bij hem aangeklopt. Aan de weder-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 60