- 40 - In het Verpondingsregister van 1628 vinden wij onder het hoofdmanschap D in de Jansstraat 'Cecilienhuysinge', dat niet aangeslagen is, terug tussen de weduwe van Lambrecht van der Horst voor CL pond en de erfgenamen van Auwel Raet voor LX pond. Auwel Albertsz. Raet werd in 1562 ook secretaris der stad Haarlem. Op 22 December 1634 verkopen Burgemeesteren aan Bar bara Boddingh een groot schoon 'welbetimmert' huis met een grote schone tuin in zekere poort, uitkomende in de St. Jans straat, helend ten Oosten Pieter Oudewaech, oud-schepen, met zijn huizinge, Outger Pietersz., oud-schepen, c.s. met hun huizinge en Cornelis Fransz. van der Wiel te zamen, ten Zuiden de erven van Andries van der Horst, ten Noorden Jozina van Rollant, ten Westen uitgaande in de Basterdpijp- straat (slopje uitkomende in de Morinnesteeg) voor 3950,— Car. gld., en bezwaard met een last van 600,— die de stad daarop behoudt tegen de penning 16 (614%). Hieruit blijkt, dat nog enige huizen liggen tussen het voormalige klooster en de Jansstraat, bewoond door aanzienlijke burgers. Pieter Martensz. Oudewaech was vroedschap sedert 1619 en ver scheidene malen schepen tussen de jaren 1621 en 1644; hij overleed 26 Maart 1648. Outger Pietersz. komt enige malen als schepen voor tussen 1604 en 1616. Cornelis Fransz. van der Wiel, geboortig uit Delft, was te Haarlem brouwer in t Lam en de Fortuyn; hij is in de Grote Kerk begraven op 4 December 1649. Op 12 Januari 1650 wordt door de voogden van de kin deren van Gerrit Joosten Velsen aan Mr Johan van Thilt, schepen van Haarlem, verkocht een huis en erf in de Jans straat met de bruikweer van een steeg, daarin uitkomende, tussen de erven van Outger Pietersz. aan de ene en het huis De Conynberch aan de andere zijde, toebehoord hebbende aan wijlen Pieter Maertensz. Oudewaech, schepen van Haarlem, achter strekkende aan de huizinge, gekomen van het St. Cecilienconvent, dat door Burgemeesteren aan Bar bara Boddingh verkocht is. Ook dit huis van Gerrit Joosten Velsen, die stadsschalmeispeler is geweest en afkomstig was uit Castricum, lag dus tussen het voormalige klooster en de Jansstraat. Op 3 Februari d.a.v. verkoopt Barbara Boddingh aan Joan van Thilt het voormalige klooster, als ook het huis 'de Co-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 66