- 41 - nijnberch' ten Oosten daarvan, dat inmiddels haar eigendom was geworden. Nog hetzelfde jaar, op 29 December, wordt Joan van Thilt ook eigenaar van het huis van de weduwe van Cornelis Fransz. van der Wiel, dat grenst aan dat van Josina van Rollant, ten Noorden van het voormalige klooster ge legen en waarschijnlijk het vroegere huis van Coornhert. Mr Joan van Thilt is dus nu eigenaar geworden van een geheel complex huizen aan de Westzijde van de Jansstraat, te weten het voormalige klooster (d), het huis 'de Conijnberch', afkomstig van schepen Pieter Oudewaech, en de huizen van Cornelis Fransz. van der Wiel en van Gerrit Jóosten Vel- sen, welke huizen alle ten Oosten van het klooster gelegen waren (a, c, b). Op 20 December 1651 verkopen bovendien de erven van Lambert van der Horst zijn huis, uitkomende door een poort in de Jansstraat en strekkende tot aan de Morinne- steeg, aan Cornelia de Waal, weduwe van Thilt, d.i. dus het huis ten Zuiden van het voormalige klooster (h). Cornelia de Waal, weduwe van Hans van Thilt, was de moeder van Mr Joan van Thilt, die sedert 1648 vroedschap van Haarlem was, tussen 1649 en 1657 ettelijke malen schepen en sedert 1659 ook verschillende malen burgemeester der stad is ge weest. Verder bekleedde hij de functiën van curator van de Latijnse School en Gecommitteerde in de Raad van State. Hij was gehuwd met Maria Reynst uit een Amsterdams re gentengeslacht. Van zijn moeder heeft hij denkelijk dit huis ten Zuiden van de poort geërfd. Van het vroegere klooster vinden wij weer een spoor in een transport van 1 November 1713, wanneer Samuel Sautijn, wonende te Amsterdam, als mede-erfgenaam van zijn moeder vrouwe Elisabeth van Thilt, weduwe van Gillis Sautijn, raad en schepen van Amsterdam, en dochter van Mr Joan van Thilt, raad en burgemeester van Haarlem, en van vrouwe Maria Reynst, opdraagt aan Jean de Givry de helft van een huis en erf en tuin in de St. Jansstraat aan de Westzijde, met stalling en koetshuis in de Morinnesteeg, belend ten Zuiden de poort, waar dit huis een uitgang door heeft, en Hendrik van Thilt van Marcelis met zijn huis op de andere hoek van de poort, alsook de huizinge met erf in de poort, eertijds behoord hebbende aan het Cecil iaconvent en nu aan Maria van Thilt, echtgenote van Jean de Givry, ten Noorden voor aan de Jansstraat het gemeenschappelijke huis van Pieter

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 69