- 42 - Reynst, raad en schepen van Haarlem, en de echtgenote van de koper. Hieruit blijkt, dat het voormalige klooster (d) ge komen was aan Maria van Thilt, die een dochter was van Hendrik van Thilt, secretaris van Haarlem, de zoon van Mr Joan van Thilt, en van Susanna van Vladeracken, terwijl het huis, waarvan hier de helft verkocht wordt aan haar echt genoot, Jean de Givry, gelegen is aan de Noordzijde van de poort, leidend van het klooster naar de Jansstraat (a, b, c)Ten Zuiden van de poort lag het huis (h) van Hendrik van Thilt van Marcelis, die een zoon was van Cornelia van Thilt, eveneens een dochter van Mr Joan van Thilt en Maria Reynst, en van Joan van Marcelis, eigenaar van Elswout. Mr Joan van Thilt had enkele kleinere huizen, die tussen het klooster en de Jansstraat lagen, aaneengetrokken tot één groot huis; de poort vormde verder de scheiding tussen zijn verschillende eigendommen. Daarvan heeft hij zijn drie kin deren, Cornelia, Hendrik en Elisabeth, ieder een gedeelte nagelaten, te weten aan Cornelia, gehuwd met Joan van Marcelis, het huis (h) ten Zuiden van de poort, aan Hendrik het voormalige klooster (d) en aan Hendrik en Elisabeth, gehuwd met Gilles Sautijn, samen de huizen ten Noorden van de poort (a, b, c). Zodoende bezat Samuel Sautijn van deze laatste huizen slechts de helft en behoorde de wederhelft aan Maria van Thilt, echtgenote van Jean de Givry, die ook van het huis, ten Noorden daarvan gelegen, eigenares was te zamen met Pieter Reynst, raad en schepen van Haarlem. Op 6 Mei 1719 dragen dan echter de erven van Pieter Reynst aan Jean de Givry op de helft van een huis en erf in de Jans straat tegenover de Begijnesteeg (D 1120), waarvan hij de wederhelft bezat, belend ten Noorden Mr Jan van Groen hout, ten Zuiden de koper 'nomine uxoris' en achter strek kende aan dezelfden. Mr Jan van Groenhout, advokaat, had zijn huis kort te voren, 12 April 1719, gekocht van dezelfde erven van Pieter Reynst, waaruit is op te maken, dat deze Reynst, die een aangetrouwde neef van Mr Joan van Thilt is geweest, zich ook een complex huizen in de Jansstraat had verworven, ten Noorden van de eigendommen van de familie Van Thilt. Jean de Givry en Maria van Thilt bewonen nu het grote huis ten Noorden van de poort (D 1121), waartoe ook be horen de kleine huisjes daarachter met het voormalige kloos- i

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 70