- 57 - tweetal kleinere vertrekken, een portaal en twee kasten. Be houden bleef daarentegen de vroegere, naast de vergaderzaal van Gedeputeerde Staten gelegen, werkkamer van de Griffier der Staten van Noordholland, die thans in gebruik is bij de Griffier van het Kantongerecht. Gespaard bleef eveneens het mooie oude interieur van de links van de hoofdingang aan de straatzijde liggende kamers van de beide kantonrechters, waarvan de eerste tot Mei 1930 in gebruik was bij de Com- missaris der Koningin, terwijl de zich daarnaast bevindende kamer met eikenhouten betimmering als antichambre dienst deed. De enige verandering die aan de voorgevel heeft plaats gehad bestond hierin, dat een voor het reeds in 1828 be staande trapportaal aanwezig raam werd vervangen door een deur, waarmede een afzonderlijke toegang werd verkregen tot de zich op de verdieping bevindende burelen van de Rijkswaterstaat. Zo is het overheidsgebouw aan de Jansstraat, dat vroeger zeer terecht een gebouwencomplex kon worden genoemd, in de loop der jaren door herhaalde verbouwing geworden tot een eenheid, waarin de oorspronkelijk, samenstellende delen thans vrijwel niet meer te herkennen zijn. Terwijl de voor gevel in 1828 reeds het sobere en eentonige uiterlijk verkreeg, dat men thans nog kan aanschouwen, heeft het conglomeraat van oude huisjes, dat in 1933 door een wel practisch ingericht maar overigens nuchter aandoend rechthoekig bouwwerk met platte daken werd vervangen, aan de achterzijde van het gebouw nog lang een schilderachtig aanzien gegeven. K. Blauw

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 87