59 - ziin gelijknamige vader was eveneens raad, schepen en bu - Jmeester te Haarlem geweest, en verder baljuw, houtvester fn stadhouder van Brederode; deze stond bekend als een scherpzinnig oudheidkundige; zijn zoon bleek met dezelfde WNTzich mh« blzkvaï die duingrond iehebben gesteld vraagt en verkrijgt Mr Van Sypesteijn op 22 October 1753 toestemming van Hoogheemraden van Rijnland. Daerop een Vinkenbaan te doen aenleggen, ter groote van omtrend 40 roeden in 't Vierkant, een Vinkenhuijsje met zijn toebehooren te zetten, en eenige boomen daar toe nodig aldaer te planten Vijfjaar later al treedt een andere vinkeiop: Nicolaas Warin, schepen van Amsterdam, na wien de baan m gebruik komt bij een zekeren J. P. S. Martin, opgevolgd door Warin s kleinzoon, Mr Gerrit Hooft (1772-1801), Commissaris van Amsterdam. Een van deze baan bewaard gebleven unken- lijst over het jaar 1806, vermeldt als jaartotaal 2658 stuks, en als hoogste dagtotaal 180 vinken2). De erfpachtsterreinen van Van Leeuwen en Ki.uyskens ge raken in Mei 1796 - de erfpachten zijn inmiddels afgekocht - in eigendom van Jacob Hoofman te Haarlem, die in Novem ber 1796 met de directeuren van Middenduyn overeenkomt, dat hij over zijn grond een vrije nodweg zal gedogen ten behoeve van Middenduyn van de Overveenseweg af, welke weo- door verkregen toestemming van de Erven Boreel van Elswout, tot aan Middenduyn kan worden doorgetrokken en die later Middenduynseweg of ook wel Pluymslaan zal heten. Spoedig echter doet hij de gronden over aan zijn stad genoot, den befaamden 'bloembollenexporteur Gottfried Schneevoogt (1744-1802), gehuwd met Catharina Voor helm, op de Kleine Houtweg^). Nog een laatste uitgifte van grond in erfpacht vindt plaats te Overveen langs de Overveenseweg in April 1792. nl. 24b roeden duin aan IJff de la Chambre; na zeven jaar verkoopt deze de grond, toen prijkend met: 'een Nieuw gebouwd Bui tenverblijf, staande en geleegen te Tetterode bij de dorps buurt' voor 341,- en 5 stuivers aan Hendrik Kamp te Bloemendaal. Loosjes m zijn Hollands Arkadia van 1804, vermeldt de naam van het plaatsje: 'De Uitkijk In November 1805 wordt eigenaresse Margaretha Jacoba Warin, wed. Mr Jacob Hooft, dochter van den reeds genoemden Nicolaas en 4

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 89