- 61 - die langs de weg vóór zijn huis staan te rooien, 'zorgdragende dat daar door geene hindernis aan de passage van den Weg worde toegebragt'. Al spoedig wordt het bescheiden zomeroptrekje: 'De Uit kijk' afgebroken en nog in 1820 doet Arent Pluym het hier afgebeelde huis zetten, gebouwd van afbraak in Beverwijk gekocht; behalve de keukenafdeling telde dit huis beneden twee grote kamers, aan elke zijde der voordeur één, en een klein kabinet achter de kamer ter rechterzijde; achter die ter linkerzijde bevond zich het trappenhuis. Achtentachtig jaar oud overleed op 14 April 1837 Mevr. Hooft-Warin; uit haar boedel werd o.m. geveild het weiland tegenover 'Belvédère', aan de noordzijde begrensd door de kleerblekerij'Vreugd-en-Berg' van Anthonie van Kessel, tegenwoordig Duinrust, waarin een Marinehospitaal is on dergebracht; koper werd Pieter Rijnierse te Overveen, die op 24 November 1837 het land transporteerde aan Arent Pluym, welke door deze acquisitie het vrije uitzicht van Bel védère uit op Haarlem voorlopig veilig stelde. Op diezelfde datum koopt Pluym, eveneens uit de nalatenschap Hooft- Warin, drie woningen en erven onder één dak, 'van ouds genaamd het Duivelshuisje, staande en gelegen in de zooge naamde Frikkedillebuurt5van het dorp Overveen, aan de rijweg naar Middenduin al circa 1680 wordt dit huisje ge noemd; in het begin der 18e eeuw is het belast met 'twee Coppel Coneijnen' ten behoeve van Hester Ramp; door Mevr. Hooft was het verhuurd en één der huurovereenkom sten zegt: 'De Huurder zal de Glaze voor zijn Rekening heel- houde. Hij zal in, om of bij het huis geen Varken mogen meste; den Pomp en het cekreet zal ook de bewoonders der twee andere Huizen ten gebruike dienen'. In de 2e helft der 19e eeuw is dit huisje afgebroken; ter plaatse is een nieuw huis gebouwd (Bloemendaalseweg nr. 256), waarvan de noor delijke buitenmuur deel heeft uitgemaakt van het Duivels huisje. Niet lang voor zijn dood (21 Mei 1846 te Amsterdam) laat Pluym ten Westen van het huis, vlak aan de Middenduinse- weg nog een oranjerie bouwen, in een gedeelte waarvan hij een biljartkamer doet inrichten. Zijn erfgenamen, onder wie zijn enige dochter, gehuwd met de wijnhandelaar Jhr D. Bicker, verkopen zijn onroerende

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 91