- 77 - JULI io. Begonnen wordt aan de bouw van het tweede Christelijk Lyceum aan de Planetenlaan. 12. Dr N. van der Schatte Olivier 50 jaar arts. 15. De gemeenteraad gaat een obligatielening vanƒ1.000.000 aan. De heer G. J. A. van Asch, administrateur en w.n. chef van afdeling 3b bij de Provinciale Griffie, is 40 jaar in Provinciale dienst werkzaam. 16. De gemeenteraad besluit de vermakelijkheidsbelasting voor cultureel gekeurde films te verlagen en een bedrag van f 356.100 beschikbaar te stellen voor grond- en bestratingswerken tussen de Vondel weg en de Muider- slotweg. 18. Mevrouw Went-Beets, dochter van Ds Nicolaas Beets, opent in de Vleeshal een tentoonstelling, gewijd aan de Camera Obscura (zie 19 Juli). 19. De heer W. F. Beeremans, journalist, 75 jaar. De tegenwoordige zweminrichting aan de Houtvaart 25 jaar geleden in gebruik genomen, hetgeen met een zwemfeest wordt gevierd. Hildebrandfeest in Dreefzicht. 20. f De heer F. Zwaan, oud-wethouder van Zandvoort. De bomen in de Wilhelminastraat gerooid wegens her bestrating. 23. In het Teylermuseum wordt een tentoonstelling gehou den onder de titel 'Vijf eeuwen tekenkunst'. 25. Deelnemers aan het 17de internationale kunsthistorische congres te Amsterdam worden officieel ontvangen in het Openluchttheater enindehalvanhet Haarlemse Stadhuis 28. J L)s H. Bakels, emeritus doopsgezind predikant. f Ds G. Mol, Heemstede, emiritus-predikant van de Nederlands Hervormde Kerk. 31. De heer L. van Kampen, chef van de nautische afdeling van de Koninklijk Nederlandse Stoomboot Maatschap pij, die veertig jaar bij deze maatschappij is, wordt be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer J. H. Hellema, hoofd van de inspectie der belastingen te Haarlem, verlaat de rijksdienst met pen sioen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 111