- 78 - AUGUSTUS i. In het Krelagehuis wordt een tentoonstelling van gla diolen gehouden, uitgaande van de Nederlandse Gla- diolenkwekersvereniging. 4. f De heer J. R. H. Müller, Heemstede, conservator aan de Hortus Botanicus te Amsterdam. 6. De gemeenteraad stelt een bedrag van 8.000 beschik baar voor aankoop van het schilderstuk 'De dans om het gouden kalf' van Karei van Mander voor plaatsing in het Frans Halsmuseum, gaat een geldlening aan van f 2.000.000 en stelt zich garant voor een geldlening van f 70.000, die het Sportfondsenbad zal aangaan voor her stel van het bad. Luitenant-kolonel J. W. A. Stout, reikt als garnizoens commandant, namens de minister van Oorlog aan de nabestaanden van 92 gesneuvelde militairen, die in Haarlem en omgeving gewoond hebben, oorkonden uit. 8. f De heer A. M. Kroon, plaatsvervangend rector van het Kennemer Lyceum. 15. Mevrouw H. G. Dingemans-Numans, kunstschilderes, 75 jaar. De heer A. Steetskamp, chef van de Algemene dienst bij de NZHVM, die veertig jaar in dienst is, wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 20. f Ir P. C. van Steenwijk, oud-conrector van het Chris telijk Lyceum. 22. f Jhr G. C. Quarles van Ufford, Bloemendaal, oud lid van de gemeenteraad. 25. Voor het schoolsparen heeft de Rijkspostspaarbank in de Lorentzschool loketten aangebracht. Begonnen wordt aan de bouw van een nieuw perron op het Haarlemse Station aan de zijde van het Kennemer- plein. 26. De heer C. Verschoor neemt afscheid als referendaris van het P.E.N. en wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 27. De gemeenteraad benoemt tot gemeentesecretaris Mr H. E. Phaff, gemeentesecretaris te Delft, die op 29 October beëdigd en op 19 November geïnstalleerd wordt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 112