OCTOBER Receptie van het zangkoor 'De stem des Volks' ter ge legenheid van het gouden jubileum. 5. Bij de pont te Pannerden rijdt een auto te water, waar door het echtpaar H. Bert, het echtpaar J. H. Wempe en de heer P. Gortzak, allen uit Haarlem om het leven komen. 6. Op de receptie ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de afdeling Haarlem van de R.K. bond van werk gevers in het loodgieters-, fitters- en installatiebedrijf bieden Nijmeegse collega's aan Haarlemmers borden aan, als dank voor de hulp, die Haarlemmers na de be vrijding aan Nijmegen verleend hebben. 8. De gemeenteraad besluit een bedrag van f 8.500 be schikbaar te stellen voor de aankoop van het schilder stuk 'Haan met kippen' van Albert Cuijp voor plaatsing in het Frans Halsmuseum; de Bannesteeg wordt afge sloten. Het internationaal orgelconcours in de Grote Kerk is gewonnen door de Oostenrijker Prof. Anton Heller. 9. Wethouder W. C. Bakker stelt de uitbreiding van het Diaconessenhuis (bovenbouw op de klasse-afdeling) in gebruik. 10. Opening van een internationale sportconferentie in de raadszaal. 11. De heer H. IJ. Visser, ontvanger bij de rijksbelastingen, 40 jaar in dienst van het rijk. 13. Het Christelijk Militair Tehuis viert zijn zeventigjarig bestaan met een bijeenkomst in de Grote Kerk en met een bazar. 14. De gemeenteraad van Heemstede benoemt tot wethou der in de vacature Mr R. C. Bakhuizen van den Brink de heer A. J. van Houten. 15. In het pand voorheen Ten Berge's Confectiebedrijf Kleine Houtweg 16, wordt gevestigd de Papiergroot handel Ruys. Wegens het aftreden van de heer H. J. Voors wordt ge kozen tot algemeen voorzitter van de Christelijke Ver eniging tot verpleging van lijders (essen) aan vallende ziekte Mr C. C. van Helsdingen. 8i -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 115