OCTOBER De Haarlemse Orkestvereniging opent het winterseizoen met een programma, gewijd aan Amerikaanse werken. 16. j De heer J. de Lugt, Bentveld, architect. 18. f Ir C. Wolterbeek, Overveen, algemeen procuratie houder bij de Koninklijke Hoogovens en oud-hoofd- ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Haarlem. In zijn voormalige woning aan de Slachthuisstraat, wordt een gedenksteen aangebracht voor de verzet strijder J. J. Hamelink, die iojaar geleden overleed. 19. De afdeling Heemstede van de Katholieke Arbeiders beweging bestaat zestig jaar; de voorzitter, de heer N. J. van der Linden, wordt toegekend de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau en het gouden kruis Pro Ecclesia et Pontifice. t De heer J. M. Visser, voorzitter van de Haarlemse Inkoop Combinatie. t De heer A. J. Frijters, leraar aan de HBS b. 20. Eerste bijeenkomst in Haarlem van De Vrije Gemeente, f Mevrouw Mr B. M. Nieuwenhuijs-Loos, oud-lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. 21. Burgemeesters en raadsleden van een aantal Noord hollandse gemeenten zijn in het Concertgebouw bijeen, waar de Haarlemse Orkest Vereniging een concert geeft. Het bestuur van de Noordhollandse Vereniging tot be strijding der tuberculose benoemt tot tweede longarts te Haarlem Dr J. Stoffelsma te Appelscha. 22. In een vergadering van de Stichting Haarlems Bloei zet de voorzitter, de heer D. J. A. Geluk, de plannen tot versiering en verlichting van Haarlem tijdens de Flora 1953 uiteen (zie 19 November). 25. De heer C. Bakker, wie met ingang van 1 November eervol ontslag is verleend als directeur van het Post kantoor, neemt afscheid van het personeel. De heer W. A. van Schaik uit Den Haag volgt hem op. 27. Het Haarlems Bureau voor Medische Sportkeuring be staat 25 jaar. De heer B. F. Enschedé benoemd tot officier in de orde van de Eikekroon van het Groothertogdom, bij gelegen heid van het eeuwfeest van de Luxemburgse postzegel. - 82 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 116