- 85 - NOVEMBER 18. De vergadering van de Provinciale Staten verleent eervol ontslag aan Ir B. F. van Nievelt als directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf en benoemt tot eerste geneesheer-directeur van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort Dr W. Ploegsma, psychiater-neuroloog te Amsterdam. 19. t De heer W. J. Stuvé, nougatfabrikant. De gemeenteraad besluit een bedrag van 70.000 be schikbaar te stellen voor de verlichting der stad tijdens de Flora, mits het bedrijfsleven een gelijk bedrag be schikbaar stelt; besluit verder over te gaan tot het tweede deel van de bouw van het Coornhertlyceum, draagt bij tot verbetering van het hofje Guurtje de Waal aan de Lange Raamstraat en verleent medewerking aan de bouw door Patrimonium van 196 woningen nabij de Vondelweg. Aanbesteed is de bouw van een nieuwe Gereiormeerde school aan de Vondelweg, die de naam Jhr Mr P. J. Elout van Soeterwoudeschool zal krijgen; laagste in schrijver is W. Kleyn te Heemstede voor 98.350. 21. Op een bijeenkomst van de Koninklijke Liedertafel 'Zang en Vriendschap' wordt de heer M. A. Reinalda geïnstalleerd als buitengewoon erevoorzitter en burge meester Mr P. O. F. M. Cremers als erevoorzitter der Liedertafel 22 Geopend wordt de tweede inrichting van de Vereniging van Haarlemse Ziekenfondsen ter bevordering van tand heelkundige verzorging, gevestigd aan de Hunzestraat. 24. t De heer J. Broertjes, in leven directeur van de maat schappij tot exploitatie van woningen 'Vondelkwartier'. 26. t Dr H. F. Tillema, Bloemendaal, die baanbrekend werk op hygiënisch gebied voor de inheemse bevolking in Indië heeft verricht. De IJmuidenaar P. Roozenburg prolongeert zijn titel van wereldkampioen dammen; de deelnemers aan het internationaal damtournooi waren des morgens officieel op het Stadhuis ontvangen. In de Vishal wordt een tentoonstelling van vogels ge houden, uitgaande van de Vogelclub Haarlem en de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 119