JAARVERSLAG 1952 Wederom zal Uw secretaris een ogenblik Uw aandacht moeten vragen voor zijn verslag over het afgelopen jaar. Het een-en-vijftigste biedt het volgende: Allereerst de voordrachten van architect H. Korringa over de 17de en 18de eeuwse Boerenwoningen in Nederland op 24 Januari, gevolgd op 24 Maart door die van Mejuffrouw Dr G. T. van Ysselsteyn over Damast. Op 20 Mei sprak de Heer A. Cassee over Oud Bloemendaal. In het najaar werden de lezingen hervat: op 17 November vonden wij de Heer W. J. Gorter, Commissaris van Politie bereid te spreken over Enkele grepen uit de geschiedenis van de Politie te Haarlem, op 22 December volgde als laatste de Heer M. G. de Boer met Haarlem in kleur en fleur. Alle samenkomsten lieten een volle zaal zien tot genoegen van de spreker en het bestuur. Het laatste hoopt de aanwezigen enkele leerzame avonden te hebben bereid, leerzaam door het gesproken woord en door de talrijke vrijwel steeds zeer fraaie lichtbeelden. Op Zaterdag 13 September werd Dordrecht bezocht. Reeds om half negen vertrok de trein met een schare geest driftige Haerlemmers, over wier bevindingen ik gaarne het woord laat aan de verslaggever in De Dordtenaar van Maan dag 15 September, die onder de grote kop: Haarlemmers werden getroffen door Dordts schoonheid, gevolgd door kleinere kopregels: Officiële ontvangst ten stadhuize en Char mante gasten het volgende neerschreef: Uit het deftige Haarlem was Zaterdag een grote groep des kundigen op het gebied van stedebouw en historisch schoon naar Dordt gekomen, waar men volgens het woord van de leider van dit gezelschap getroffen werd door het ruige be weeg van de handel en de scheepvaart. Deze deskundige en sterk geïnteresseerde toeristen waren allen lid van de 'Ver- eeniging Haerlem', welke veel overeenkomst vertoont met 'Oud-Dordt', waarvan de heren Mr H. F. Ayelts en Mr J. J. Beyerman, het gezelschap tot gids dienden bij de rondgang door Dordts historisch centrum. In het middaguur ontving het college van B en W het gezel schap ten stadhuize, waar in de hal de prachtige maquette

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 11