van het stadhuis in zijn oude glorie stond opgesteld, welke maquette door de heer Frumeau is vervaardigd. Na het gezelschap te hebben verwelkomd, zeide burge meester Van der Dussen het buitengewoon prettig te vinden, dat men naar Dordt was gekomen om die dingen te zien, die Dordt maken tot een sieraad in de rij van Nederlandse steden. Voorts maakte de burgemeester gewag van de moeilijkheid waarmee ieder gemeentebestuur, maar het Dordtse gemeente bestuur wel in bijzondere mate te kampen heeft nl. om aan de eisen van de moderne tijd te voldoen, zonder het oude stede- schoon te schenden. Bij al het mooie uit vroeger eeuwen, is Dordt minder trots op zijn stadhuis, dat voorheen veel mooier was. Om dat de bezoekers te tonen, was de maquette van de heer Frumeau in de hal opgesteld. Dr Spoelder, de voorzitter van de 'Vereeniging Haerlem en oud-rector van het gymnasium aldaar, dankte voor de hartelijke ontvangst. Hij deelde mede, dat de Haarlemmers grote chauvinisten zijn, doch bij de ochtendwandeling door Dordt zijn tal van vergelijkingen in het nadeel van Haarlem uit gevallen. In de Grote Kerk zag men dingen, die mooier waren dan bepaalde details in de Haarlemse Oude Sint Bavo; men ontdekte hier een rivier waarbij vergeleken het Spaarne, waar ieder Haarlemmer zo trots op is, maar een sloot is; men be wonderde de pakhuizen en patriciƫrswoningen, die geen van alle tot een historisch decor zijn verworden, maar die nog een zeer levendig aandeel hebben in het tegenwoordige leven. Het deed spr. goed na dit alles te kunnen zeggen: Dordte- naren, komt bij ons gerust het stadhuis bekijken. Gij zult in Haarlem bovendien nog zeer veel schoons ontdekken. Met grote nadruk zeide dr Spoelder, dat het oude geen sta in de weg mag zijn voor de bloei van de toekomst, maar daar staat tegenover, dat het oude niet mag worden afgebroken op hoop van zegen, dat het nieuwe beter zal zijn. Dr Spoelder wenste het Dordtse gemeentebestuur de wijsheid toe om tussen deze twee vereisten de juiste middenweg te vinden. Terwijl de stadhuisboden koffie en cake serveerden, gaf de heer Frumeau een uiteenzetting over zijn maquette, die tot de mooiste bouwwerken op die schaal van geheel ons land be hoort. Met mooi weer en wel op 18 October wandelden we in 2

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 12