- 3 - groten getale op Elswout, een middag, welke elk jaar opnieuw een succes blijkt. Het jaarboek 1951 zag het licht met zijn vaste rubrieken, waarvan de Kroniek wederom samengesteld door de Heer A. Overmeer getuigt van diens systematische nimmer-aflaten- de speurzin om gedurende een heel jaar lang elke dag de gebeurtenissen te noteren, te schiften en de belangrijkste voor ons vast te leggen. Een bescheiden werker, die ons aller lof en dank verdient. Daarnaast werden opgenomen een achttal necrologieën, een tweetal bijdragen met betrekking tot ons halve eeuwfeest en nog een tweetal over het Oude Gouverne mentsgebouw in de Jansstraat en over Belvédère, Bijduin en Het Kweekduin te Bloemendaal. Wij prijzen ons gelukkig steeds schrijvers bereid te vinden tot het verstrekken van hun artikelen en het laat zich aanzien, dat Haarlem en omgeving nog stof zal bieden voldoende voor vele jaren. De Vereniging sloot zich aan als lid bij de Archaeologische Werkgemeenschap voor Westelijk Nederland. We namen deel in het garantiefonds van de tentoonstelling 'Van de Olm tot De Roos', welke van eind Mei tot begin Juli in De Vleeshal werd gehouden. We verstrekten een geldelijke bijdrage voor de te houden Archaeologendag op 27 September te Haarlem, zodat ook onze leden aan deze samenkomst konden deelne men. Op verzoek van de Stichting Het Huis van Looy wekten we de leden op tot een bezoek aan de tentoonstelling van Van Looy's werken en tot het aanhoren van een lezing door de Stichting georganiseerd. Een tweetal bestuursleden Mejuffrouw Dr G. H. Kurtz en Dr C. Spoelder adviseerden het Gemeentebestuur over de randschriften van de klokken, welke de door de Duitsers geroofde, in onze torens zouden gaan vervangen. Een zestal bijdragen werden verstrekt aan de redactie van het Haarlem's Schoolblad en daarin afgedrukt ter lering van de onderwijzers, opdat deze vervolgens de jeugd kunnen instrueren. De Vereni ging Oud-Leiden ontving inlichtingen over de werking van het Restauratiefonds, daar zij voor Leiden plannen in deze richting koestert. Deze zustervereniging huldigden wij op 5 November met haar 50-jarig bestaan, en Mr C. M. J. de Jongh en Uw secretaris prezen zich gelukkig op de receptie onze hartelijke gelukwensen te kunnen uiten. Als geschenk werd het boekwerk: Haarlem

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 13