- 4 - as it is overhandigd, opdat Oud-Leiden degenen uit binnen- en buitenland, die zulks wensen, kan inlichten over onze stad. Onze uitgever, De Erven F. Bohn bestond op 8 November twee honderd jaren onder de naam Bohn. Hoewel dit merk waardige feit in stilte werd herdacht, waren we toch op die dag in de gelegenheid commissarissen en directie de hand te drukken en onze beste wensen over te brengen. Een fraai gedenkboekje werd ons geschonken. Ook het 25-jarig Brederodeduin ontving onze gelukwens, terwijl deze instelling ons een afdruk van een fraaie tekening van Anton Pieck aanbood voorstellende een gedeelte van het terrein, waarop deze nuttige inrichting zetelt. De brand van de HE MA deed ons informeren naar de plannen voor de herbouw. Gelukkig is dit bedrijf in uiterlijk beter teruggekeerd. Voor de molen de Slokop te Haarlemmerliede kon restau ratie worden bewerkt dank zij de krachtige samenwerking en financiële steun van de gemeentebesturen van Haarlemmer liede en Haarlem, het polderbestuur en de Hollandsche Molen, de zeilverenigingen en de Vereeniging Haerlem. Vergeten is geenszins een andere wiekendrager en wel De Adriaan, eens in het hartje van de stad gelegen. Plannen tot heroprichting zijn in bewerking en reeds kon beslag worden gelegd op een complete molen. Het begin is er dus, maar de fundamenten moeten nog worden gelegd. De Vereniging De Hollandsche Molen, Haarlem's Bloei en Haerlem hopen eendrachtelijk dit nobele voornemen te kunnen verwerkelijken, mits zeer velen hun geldelijke steun verlenen. Is de molen gebouwd, dan komt hij terstond inbedrijf, zodat zowel een nuttig als een fraai element aan Haarlem is toegevoegd. Een derde molentje stond aan de Liede, daar waar de spoorweg Haarlem-Amsterdam dit water kruist. De huurder van het land meende aanvankelijk een ijzeren maalgeval te moeten plaatsen, maar dank zij de inspanning van ons be stuurslid Warnaars, is er een houten molentje geplaatst. Let U er eens op als U er voorbij rijdt en bedenkt dan hoe de eigenaar van de grond en wel de regenten van het Sint Elisabeth's Gasthuis, De Hollandsche Molen en Uw Vereni ging hebben getracht dit typische Hollandse landschap te handhaven zonder de ontsiering van een draaiend ijzeren schoepenrad.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 14