5 - Over het herstel van de panden Zuiderstraat 25-27 zijn de onderhandelingen gaande, evenals over de restauratie van het interieur van het gebouw van Het Leger des Heils aan het Spaarne 106. Voor beide herstellingen zijn bijdragen uit ons restauratiefonds in uitzicht gesteld. Ook voor het huis met de knik in de gevel (Warmoesstraat 5) stelden we een belangrijk bedrag beschikbaar, hetgeen achteraf kon worden ingetrokken, omdat van overheidszijde subsidies werden toegekend. Aan de Regenten van het Hofje van Oorschot wezen we de weg hoe aan de nodige steun te komen voor herstel van het fraaie smeedijzeren hek aan de Kruisstraat. De bouw van de firma Joh. Enschedé en Zonen aan de Bakenessergracht, de voorgenomen uitbreiding van de Maria Stichting langs het Spaarne, de bouw van de R.K. kerk op Sparrenheuvel te Bloemendaal hadden onze aandacht om der gevolgen wille. We werden echter tot ons genoegen van onze ongerustheid bevrijd. In het voorjaar werd te Mechelen in België gefeest omdat voor 500 jaren de eerste steen werd gelegd voor de Sint Rom- bouttoren. Voor de tentoonstelling aldaar stelden wij op ver zoek uit onze verzameling beschikbaar een plattegrond van de Sint Bavo, gelijk opgenomen in Allan. Met geschenken werden we weer verblijd. Zo schonk Dr E. H. Krelage ons een aantal Haarlemse uitgaven, welke we in hartelijke dank aanvaardden. Mevrouw J. C. Mijnlieff-van Gelder, een kleindochter van Nicolaas Beets verrijkte ons met een groot aantal uitgaven van haar beroemde groot vader. Nog niet noemde ik de Algemene Vergadering op 7 Juli. Nadat de verslagen van de secretaris en penningmeester waren goedgekeurd, evenals de notulen der vorige algemene ver gadering, werden tot leden van de kascommissie benoemd de heren W. J. Gorter, M. J. Bouwer en J. H. Geerling, tot hun plaatsvervangers mejuffrouw W. J. Francken en de heer B. Schnitger. De vorige kascommissie, die bij monde van de heer W. J. Gorter verslag had uitgebracht over de stand van zaken, werd onder dank voor haar werkzaamheden, gedechargeerd. De aftredende bestuursleden mejuffrouw Dr G. H. Kurtz en de heren B. F. Enschedé en J. J. Luyten werden bij acclamatie herkozen. Na de bestuursmededelingen,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 15