Mr LAMBERTUS VINCENTIUS HOOG 13 December 1890—2 Februari 1952 Het zou een ernstig te kort doen zijn aan de persoon, aan wiens nagedachtenis men mij verzocht enige woorden hier te wijden, aan de plaats, welke hij gedurende vele jaren in de Haarlemse samenleving heeft ingenomen en aan de warme gevoelens, welke zo velen jegens hem koesterden, indien dit j aarboek zou verschijnen zonder te herdenken Mr L. V. Hoog, die op 2 Februari 1952 vrij onverwacht heen ging. Hoog werd op 13 December 1890 als zoon van een Her vormd Predikant te Terwolde geboren. Op jeugdigen leeftijd kwam hij met zijn familie naar Nij megen, waar hij zijn jonge en aankomende jaren doorbracht, totdat hij in 1909, na een aan het Gymnasium aldaar behaald eindexamen, naar Leiden vertrok, om zijn studie in de theolo gie aan te vangen. Na daarin het candidaatsexamen te hebben afgelegd gaf hij die richting prijs en nam hij de studie in de rechtswetenschap ter hand. Als jong advocaat verkreeg hij in 1916 een plaats op het toen al omvangrijke kantoor van Mr A. H. J. Merens te Haarlem, om later daarin als deelgenoot te worden opgenomen en na het uittreden van Mr Merens die practijk alleen voort te zetten, met behulp van jongere aan zijn kantoor verbonden krachten, waarmede hij erin slaagde dat kantoor nog tot grotere hoogte op te voeren. In het Haarlemse leven wist Hoog zich al spoedig een voor aanstaande plaats te verwerven, in onderscheidene functies, waarvan ik slechts noem die van rechter-plaatsvervanger in de Arrondissements-Rechtbank aldaar sedert 1918, Vice-Deken van den Raad van Toezicht op de Advocaten, Voorzitter van het Bureau van Consultatie bij de Rechtbank, Commissaris van de Nutsspaarbank, Commissaris van de begrafenisbos 'De Broederlijke Liefdebeurs', Voorzitter van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, bestuurslid van de Haarlemse Stich ting voor Woningverbetering, bestuurslid van de Onderlinge Brandwaarborgvereniging voor Haarlem en Omstreken. Der traditie getrouw is in het vorenstaande gegeven de uiter lijke levensloop van Mr L. V. Hoog. Evenwel, mij moet die

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 23