veel gemakkelijker met dat, wat er werkelijk leeft en werkt in het bezochte vreemde land. Zo heeft dan ook de B. N. een schat van kennis en ervaring op zijn reizen opgedaan, waarbij hij het vermogen had niet alleen de belangrijkheid te peilen, doch vooral ook het men selijke aan te voelen. Het humoristische trok hem daarbij steeds aan en zo was het, na zijn terugkeer van een reis, een genot hem hiervan te horen vertellen. Doch niet alleen na zo'n reis, hij was steeds een graag verteller, wiens gedachten en in zichten, gesteund door de vele door hem opgedane levens ervaringen en geleid door zijn beschaafde en zachte natuur, allen, die hem kenden, gaarne tot luisteren dwongen. H. de B. N. trad in 1904 in 't huwelijk met Marie F. P. Stork, dochter van de bekende groot-industrieel D. W. Stork in Hengelo, die hem 3 zoons en 1 dochter schonk. Op zijn reizen werd de B. N. enige malen door zijn vrouw vergezeld, waardoor het wederzijdse begrip van zo'n belang rijk deel van zijn werk en de belangstelling daarvoor, wel zeer werd bevorderd. Hoezeer heeft dit de dikwijls noodzakelijke lange afwezigheid voor zijn vrouw kunnen verlichten, nu zij hem zo goed in gedachten kon volgen. Ten slotte moge hier nog vermeld worden, dat de B. N. sedert de oprichting van het Kennemer Lyceum tot zijn dood toe, curator dezer instelling was en vele jaren commissaris der Rubberfabriek Vredesteyn. Voorts was hij een zeer gewaar deerd en graag gezien lid van velerlei genootschappen in Haarlem, waarvan genoemd mogen worden de Rotaryclub en het Dinsdagavondgezelschap. Ik moge dit artikel, dat begeleid wordt door een reproductie van een door Mevr. Sirks-byvanck in de laatste jaren ge tekend en hem zo goed weergevend portret, besluiten in het besef, dat velen, door zijn karakter en beschaving, voor hem een hoge plaats als mens in hun gedachten zullen blijven bewaren. W. J. Burgersdijk - 24 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 48