3o meester van Haarlem; 1749 (17 September) Mr Christoffel Jan van Dam, raad en schepen van Haarlem; 1758 (18 Octo ber) Paulus a Rooy, garenlintreder; 1763 (30 April) Floris Koopman, notaris en procureur; 1775 (8 Februari) Jkvr Judith Catharina Akersloot; 1802 (25 Juni) Ds Jan van der Zandt; 1842 (24 September) Jhr Mr D. W. A. van Tets van Goudriaan, president van de Arrondissements Recht bank te Haarlem, van wie Jhr G. F. van Tets, lid van de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, het erfde. Echter uit wat Allan daarna (blz. 350) meldt, namelijk dat het huis op 1 Mei 1873 bewoond werd door de gepensionneerde luite nant-generaal Blanken, oud-minister van Oorlog, en dat daarnaast de Begrafenisbos 'De Broederlijke Liefdebeurs' op gericht in 1758, was gevestigd, blijkt, dat hij de panden Jans straat 63 en 63a op het oog heeft en niet Jansstraat 61. Uit de Verpondings- en Transportregisters in het Gemeen telijk archiefdepót is op te maken, wie de eigenaars van dit pand in de loop der jaren geweest zijn en het blijkt daaruit, dat dit enige malen dezelfden waren als van de nummers 63 en 63A. Dit was het geval, toen de huizen in het bezit waren van de familie Schatter, wier familiewapen ook in de cordonband voorkomt naast de wapens van de steden Haarlem, Amster dam, Leiden, Den Haag en van het gewest Holland. Het is dan ook zeer waarschijnlijk, dat Hercules Schatter deze huizen heeft gebouwd of misschien wel verbouwd, daar althans transporten op hem bekend zijn van huizen, die op dezelfde plaats moeten hebben gestaan. Immers op 12 Juni 1648 ver kochten hem de executeurs van het testament van Elisabeth Christiaens, weduwe van Pieter Maertensz. Oudewaech, in zijn leven schepen van Haarlem, op wiens naam deze huizen ook vermeld staan in het Verpondingsregister van 1628, een groot 'weldoortimmert' huis en erf in de St. Jansstraat, ge merkt nr 2, belend ten Noorden de verkoper met nr 3, ten Zuiden Gerrit Willemsz., kleermaker en de Begijnesteeg, waar het huis een uitgang in heeft, en achter strekkende aan de huizen van het Begijnhof, voor 6100 L. en het huis en erf in de St Jansstraat, gemerkt nr 3, belend ten Zuiden nr 2, ten Noorden het huis van juffr. Everswijn en achter strekkende aan idem, voor 4500 L. (respectievelijk Jansstraat nrs 63 en 61), terwijl op 27 Juli 1650 Gerrit Willemsz. van Delden,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 58