'DE POST' IN DE GEMEENTE BLOEMENDAAL Met deze herinneringen uit mijn veertigjarige diensttijd bij de posterijen alhier, wil ik trachten een overzicht te geven van de postdienst in de gemeente Bloemendaal, dat wii dan zeg gen in de dorpen Overveen en Bloemendaal, want met Aerdenhout en Vogelenzang had het postkantoor van Over veen geen bemoeiingen. De enkele huizen, die destijds in Aerdenhout stonden, werden, naar ik meen, door het post kantoor van Zandvoort verzorgd. Later, toen Aerdenhout zich uitbreidde, werd er een kantoor gevestigd. In het dorp Vogelenzang behartigde een brievengaarder de postzaken, totdat in later jaren ook daar een postkantoor kwam. Toen ik als brievenbesteller alhier werd aangesteld—dat was op 1 October 1882was het postkantoor gevestigd in het voorgedeelte van het station Overveen; directeur ervan was de heer J. Buijs. Er waren twee bestellers, beiden al op hoge leeftijd, n.l. B. Strengers voor Overveen en G. J. Böttger voor Bloemendaal. Voordat in Overveen het postkantoor ge vestigd was, fungeerde Böttger als brievengaarder enkele ogenblikken per dag in het café van Weehuizen bij de tol thans hotel 'Roozendaal'om het publiek in de gelegenheid te stellen postzegels te kopen of andere postzaken te verrichten. Aangezien ik in de gemeente Bloemendaal onbekend en van het vak nog niet op de hoogte was, moest ik van de direc teur een paar dagen bij Strengers in de leer, hetgeen voor het publiek een nieuwtje was en niet minder voor de jeugd. Die leerde ik zelf ook spoedig kennen, want na schooltijd stond mijn leermeester bij de school de kinderen op te wachten om aan hen brieven mede te geven voor hun ouders of buren. (Iets waaraan ik mij later ook schuldig maakte!) Het gebeurde wel eens, dat de kinderen deze brieven enige dagen in hun zak lieten zitten, omdat zij vergaten die af te geven. Van klachten hoorde men echter zelden. Al spoedig moest ik alleen gaan bestellen. Mijn eerste route was Elswoutshoek, Duinlust- OVER DE JAREN 1882—1922

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 80