- 49 - weg naar de villa van Mevrouw Van der Vliet-Borski langs Kraantjelek, Koningshof naar Oosterduin, alwaar het de ge woonte was om bij vrouw Kroon een kopje koffie te drinken. Spiegelenburg was het eindpunt. Ook in deze omgeving was de postman een welkome gast, omdat hij voor de bewoners hun brieven mede nam of soms een boodschap voor hen deed, daar zij te ver van het dorp woonden. De terugweg liep langs de Duinvlietslaan over de Haverkamp naar de Houtvaart. Om de bewoners van de Houtvaart te kunnen bereiken, moest men gebruik maken van een loopplank of een bootje. Dit nam dikwijls, vooral bij slecht weer, veel tijd in beslag. Mijn collega Strengers bestelde dan de tweede wijk. Hierin was gelegen het bloemisten-kantoor van de firma Antoon Roozen en Zn. Iets wat mij zo opviel was, dat in de seizoentijd meer dan ioo stuks brieven in één post op het kantoor dier firma werden bezorgd. Aanvankelijk waren er drie bestellingen per dag, daarvan was de avondbestelling alleen maar in de kom van het dorp: de Zijlweg tot even voorbij het huis van Notaris Ter Hoff- steede—verder stonden er toen op de Zijlweg weinig wonin genvervolgens 'Vaart en Duin' van de familie Van der Vliet en langs 'de Novililaan' naar de bloemisterijen van Gebrs. Bijvoet op Schoonoord en Gebrs. Roozen op Rolland. De avondpost, bestemd voor de Rentmeester van Elswout, D. Tiemens Kersen, en voor de jachtopziener, Saarloos, wer den bij de tolgaarder afgegeven en door een tuinknecht van Elswout daar afgehaald. Aan het Raadhuis stond een brievenbus en later kwam er een in de Ramplaan aan het huis van Hogenstein ten gerieve van de bewoners in die omgeving. De eerste lichting van deze bussen was 's morgens om 5 uur. De brieven werden eerst ge stempeld en dan door een der bestellers naar het station Haar lem gebracht. Van de Nederlandse Spoorwegen hadden wij schriftelijke vergunning om langs de spoorlijn van Overveen naar Haarlem-station Bolwerk te lopen. De brieven voor Haarlem bestemd werden daar dan nog in de eerste bestelling opgenomen. Per spoortrein gingen wij weer naar Overveen terug. Wij kregen per jaar drie verlofdagen en om de vier weken een vrije Zondag. Op de Zondagen waren er maar twee be stellingen; een der bestellers had dan dienst tot 's avonds 10 uur.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 83