Bij de jaarswisseling had de post ook geen gemakkelijke taak. Op Oudejaarsdag werden de brievenbussen elk uur gelicht en bleven wij tot 's avonds 11 uur op het kantoor werkzaam om de brieven, die reeds vroeger binnengekomen en voorzien wa ren van een kruisstreep als bewijs om ze op Nieuwjaarsdag te bestellen, in wijken te verdelen. Kaartjes kwamen er in die jaren enorm veel. Nieuwjaarsochtend kwamen wij om 4 uur op kantoor. Wij wensten elkaar eerst een gelukkig Nieuwjaar en dan kwam het weer tot uiting hoe goed de onderlinge ver standhouding was, want ik mag wel zeggen dat er nooit on enigheid was. Na enige jaren kwam er een collega bij, n.l. W. J. Jansen, die, geboren in Overveen en dus bekend met de wegen, al spoe dig met het vak van brievenbesteller bekend was. Onze directeur was dikwijls door ziekte verhinderd om dienst te doen en dan werd 'Kokkelkoren' het beheer van het postkantoor opgedragen. Voor Bloemendaal was Böttger met de postbestelling be last. Hoewel deze wijk voor één persoon veel te groot was, maakte dit voor Böttger geen bezwaar uit. Hij woonde te Bloemendaal en had daarenboven een groot bedrijf, n.l. stal houderij, brandstoffenhandel en ezelverhuurderij, welk bedrijf evenwel door zijn beide zoons werd waargenomen. Verder had hij nog vijf jongens in dienst, die 's zomers, wanneer families uit Amsterdam of elders in Bloemendaal kwamen logeren, be hulpzaam waren bij het verhuren van ezels voor het ezeltje rijden in het Bloemendaalse bos. Böttger was bij de villa bewoners in Bloemendaal een goede bekende, omdat men zo wat voor alles bij hem terecht kon. Tijdens de postbestelling nam hij dan ook voor zijn privézaak orders in ontvangst. Langs de Bloemendaalseweg waren drie brievenbussen geplaatst, een aan het huis van Leentje Hessels—waar thans D. C. Houtgraaf woont—, een tegenover het café 'Het Hemeltje' en een aan de koepel van de buitenplaats 'De Beek'. Tegen posttijd kwamen drie j ongens van Böttger naar het post kantoor Overveen, die elk een wijk moesten bestellen, waar voor het pakje brieven dan gewoonlijk reeds klaar lag. Deze toestand heeft zo enige jaren geduurd, maar van deze gang van zaken was het Rijk niets bekend. Toen onze directeur, de heer Buijs, in 1887 kwam te over lijden, werd in zijn plaats benoemd de heer F. van Twisk uit - 50 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 84