Den Helder, die commies was en hoger in rang dan zijn voor ganger. Door hem kwam er in de postdienst een grote ver andering tot stand, mede ten gunste van het publiek. De oude bestellers Strengers en Böttger werden op pensioen gesteld en in hun plaats jongere mannen benoemd, terwijl er kort daarop een paar bestellers bij kwamen. Wij moesten toen allen om beurten in Overveen of wel in Bloemendaal bestellen. Het aantal inwoners nam toe en aan de posterijen werden andere eisen gesteld. Zo was ook het meegeven van brieven aan kinderen uit en gebeurde het, dat ik na jaren dienstdoen voor het eerst een brief ging bezorgen bij de familie Zuider- duijn, die aan de zeereep nabij het strand woonde. Was er vroeger voor hen post, dan werd deze afgegeven bij Jan Tiemens, de tolgaarder te Overveen en als er een van de fami lie Zuiderduijn in de week naar Haarlem ging, werd bij Tiemens gevraagd of er daar ook post voor hen bezorgd was. Om de weg naar Zuiderduijn te vinden, moest ik de hulp in roepen van zijn schoonzoon Schaap, die op Middenduin woonde. Een dochtertje is toen met mij mede gegaan en heeft mij de weg gewezen. Het huisje van Zuiderduijn was heel klein en door hem zelf gebouwd. Hij was strandvonder en helmplanter en teelde aardappelen, die hij verkocht mede om in zijn levensonderhoud te voorzien. Hij had een groot aantal kinderen, die nooit op school waren geweest en door hem zelf waren onderwezen. Toen die kinderen ouder werden, kwam er voor hen ook correspondentie of abonneerden zij zich op het een of andere weekblad en zo ging er bijna geen dag voorbij of er was een besteller, die de route naar de Zeereep moest maken. Als curiositeit had de familie Van der Vliet het vol gende opschrift op de woning laten schilderen: Het huisje in de Woestijn'. Behalve met de postzaken, belastte de directeur zich ook met het plaatsen van advertenties in dag- en weekbladen en het abonneren op couranten, enz. Van De Spaarnebode had hij het grootste aandeel, n.l. 250 stuks, waarop de bewoners van Bloemendaal en Overveen zich voor zijn rekening ge abonneerd hadden. Ook op het Nieuws van den Dag en het Algemeen Handelsblad kon men zich bij hem abonneren, doch van deze bladen was het aantal abonne s niet zo groot. De bestellers wisten ook precies wie een abonnement had op een dier bladen. Voor het plaatsen van advertenties en het -5i-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 85