- 53 - gunstig gevolg afgelegd. Mejuffrouw Van Oordt was onge huwd en bracht een dienstbode mede, Grada Hermans gehe ten, die voor de huishouding zorgde, maar ook wel op het kan toor assistentie verleende bij het plakken van nummers op postpakketten. Een der bestellers uit Bloemendaal, die de bus lichtte van het bijkantoor, moest zorgen dit werk op tijd te doen, want een zekere Mijnheer Rompel, die op het Kerkplein woonde, had de vriendelijkheid elke morgen twee sigaren te brengen, welke voor die besteller bestemd waren. Het gebeurde wel eens, dat er op het bijkantoor veel post pakketten waren, te veel om te kunnen dragen; dan werd er bij Staal een wagen ter leen gevraagd om de pakketten naar het postkantoor te Overveen te brengen. Door zijn prachtige omgeving gingen in die tijd velen van elders zich in Bloemendaal vestigen, onder wie verscheidenen, die in de Zaanstreek hun kantoren of fabriek hadden. Door het overlijden van de heer Jan Borski kwam de buitenplaats Hartenlust in exploitatie. De hoge bomen en het houten ras ter, die aan de ene zijde van de Bloemendaalseweg de af scheiding met de buitenplaats vormden, werden spoedig ge rooid en gesloopt en door winkelhuizen vervangen. Bijna ge heel Hartenlust werd villapark. Ook in andere gedeelten van Bloemendaal verrezen villa's. Door deze uitbreidingen en de toename van het getal inwoners bleek het bijpostkantoor aan het Kerkplein niet meer aan de eisen van het publiek te kun nen voldoen en het Rijk besloot dan ook om in Bloemendaal een Post- en Telegraafkantoor te laten bouwen en wel aan de Bloemendaalseweg. Ook dit was op initiatief van de Post directeur te Overveen, die de noodzakelijkheid hiervan had ingezien. Het gebouw was in betrekkelijk korte tijd gereed en bewoonbaar. Het bovengedeelte werd als woning voor de directeur bestemd, beneden bevonden zich grote kantoorloka len en een bestellerskamer. In 1902 werd het kantoor voor het publiek opengesteld en het bijpostkantoor opgeheven. Mejuffrouw Van Oordt viel het vertrek als postdirectrice zeer zwaar, ook het publiek zag haar node vertrekken, want zij had zich in al die jaren zeer populair weten te maken. Tot directeur van het nieuwe kantoor werd de heer G. W. C. van Rietschoten benoemd, die zowel van de posterijen als van de telegrafie op de hoogte was. Een paar bestellers werden van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 87