- 55 - van hij provisie kreeg. Het Rijk achtte dit niet langer toelaat baar en zo kwamen deze emolumenten voor de directeur te vervallen. Deze raadde mij aan dit zaakje van hem over te nemen, alleen dan wat betrof het plaatsen van advertenties. Ik nam dit aanbod aan en kreeg zo een advertentiebureau, dat ik jarenlang met succes hield en waardoor ik een extraatje had. Inmiddels werd aan het postkantoor een telefooncentrale verbonden en werd ik belast met het aansluiten van de abon- né's van Overveen en Bloemendaal, zodat ik geen bestellers diensten meer deed, doch kantoorknecht werd. Spoedig daar op kwam ook de telegraaf in werking, waardoor de directeur genoodzaakt werd het telegraferen te leren, waarin hij in korte tijd slaagde. Vervolgens kwamen er dames op kantoor om in beide vakken te worden opgeleid. De heer C. J. van Teylin- gen, commies op het Telegraafkantoor te Haarlem, werd overgeplaatst naar Overveen en door de inwerkingstelling van de telegraaf ook op ons kantoor werd dit nu Post- en Tele graafkantoor. De directeur Van Twisk maakte zich ook op maatschappe lijk gebied zeer verdienstelijk. Mede aan hem is het te danken dat er in Overveen grote verbeteringen op het gebied van arbeiderswoningen tot stand kwamen door de bouw van het z.g. Tuindorp aan de Ramplaan. Te zijner ere werd een plein in het Tuindorp het 'Van Twiskplein' genoemd. Dit gedeelte van Overveen is later door annexatie gemeente Haarlem geworden, de postbestelling echter bleef Overveen. Hoewel de heer Van Twisk zeer aan Overveen gehecht was, vond hij het met het oog op zijn toekomst gewenst van stand plaats te veranderen en een kantoor in hogere klasse te verkrij gen, waaraan dus meer tractement en pensioen verbonden was. Dit gelukte hem door zijn benoeming in 1919 als direc teur van het postkantoor te Goes. Later vernamen wij, dat hij ook daar veel verbeteringen tot stand heeft gebracht. Zijn verblijf te Goes is echter van korte duur geweest, omdat hij er spoedig kwam te overlijden. Onder het beheer van directeur Van Twisk vierde ik mijn 25-jarig jubileum, bij welke gelegenheid zich een Commissie uit de ingezetenen had gevormd, bestaande uit de heren A. Koolhoven, C. D. van der Vliet en H. Lohman. Zij stelden een collectant aan om bij de burgerij gelden in te zamelen voor een cadeau. Deze opbrengst was verbazend groot. Op de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 89