6o STICHTING MUSEUM ENSCHEDÉ Het Museum is gevestigd in het bedrijfscomplex van Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. aan het Klok huisplein. De collectie is voor het publiek toegankelijk gesteld, iedere Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur, mits tijdig te voren een verzoek daartoe tot het bestuur van de Stichting wordt gericht. Stichting Museum Enschedé, oorspronkelijk bedoeld een in zicht te geven in de geschiedenis der Nederlandse letter gieterijen gedurende de 15de tot de 19de eeuw, heeft als ver zameling der daartoe strekkende bewijsstukken een uitbrei ding ondergaan door toevoeging van andere merkwaardige voorwerpen die betrekking hebben op de geschiedenis van de boekdrukkunst in het algemeen en het aandeel dat leden van het geslacht Enschedé daarin gehad hebben, in het bij zonder. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL Gevestigd Prinsenhof 7. Behalve op Zondag zijn de lees- en krantenzalen dagelijks kosteloos toegankelijk en kunnen boe ken tegen een kleine jaarlijkse contributie geleend worden. Daterend van circa 1596 draagt de stedelijke boekerij in haar oudste boekenbezit het kenteken van haar oorsprong (Haarlemse kloosterbibliotheken). De grote uitbreiding van in de 19de eeuw en vooral sinds 1922 door de toevoeging van een Openbare Leeszaal, die voor Haarlem-Noord in 1930 bovendien een filiaal opende in het Huis te Zaanen, waar even als in het Prinsenhof de moderne inrichting is gevestigd in min of meer antieke omgeving. Boekerijen van zeer veelzijdig karakter w.o. muziekbibliotheek sinds 1942 en jeugdbiblio theken sinds 1951. Deze laatsten zijn gevestigd Schouwtjeslaan 63 en in Huis te Zaanen. Filiaal te Spaarndam geopend in I95I* In 1939 verscheen de Catalogus van boeken en andere geschriften over Haarlem en omstreken aanwezig in de Stads bibliotheek en leeszaal van Haarlem. Dit boekje is voor 30 cent verkrijgbaar aan de Leeszaal (Prinsenhof).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1952 | | pagina 94