KRONIEK 1953 JANUARI 1. De heer N. Vos, die vijf en twintig jaar gemeentesecre- taris van Heemstede is, wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau (zie 17 December), o De heren L. van Maaswinkel, boekhouder en T. War merdam, meesterknecht bij C. G. van Tubergen s Bloem en Zaadhandel N.V. worden respectievelijk de zilveren en gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend. 4. fjhr J. G. A. van Spengler, Aerdenhout, ritmeester der huzaren b.d. 5. De heer Th. A. Wiggherink, die veertig jaren als zetter bij O. Th. Dantuma werkzaam is, wordt toegekend de ere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje N Het Nederlands Studenten-orkest begint zijn tournee in Haarlem 6. Uitslaande brand op een zolderverdieping van een wo ning aan de Zaanenstraat hoek Ternatestraat. 7. De gemeenteraad stelt een crediet van 123.000 be schikbaar voor rioleringswerken in de Nagtzaamstraat (op 1 Februari 1954 wordt het crediet verhoogd en het werk onderhands aanbesteed)voor uitbreiding van de R.K. Jongensschool voor MULO aan de Gedempte Oudegracht wordt 177.500 beschikbaar gesteld; mede werking wordt verleend aan de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel voor de bouwvan een school ten Noorden van dejan Gijzenvaart, de eerste acht leden van de Sportraad worden benoemd (zie 10 Maart). De heer B. Plaisier houdt een afscheidsreceptie als direc teur van de Koninklijke Maatschappij voorheen Boeke en Huidekoper N.V. (zie 29 April, Koninklijke onder scheidingen). 8. De vergadering van de Kamer van Koophandel en Pa- brieken voor Haarlem en omstreken benoemt, als op volger van de heer J. J. Swens, tot voorzitter de heer Ch. E. Visser.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 122