85 JANUARI—FEBRUARI 13. Provinciale Staten van Noordholland benoemen tot di recteur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noorholland Ir S. Kramer. 15. fDe heer G. Beun, oud-leraar Middelbaar Technische School. 17. In het gebouw van het Provinciaal Ziekenhuis te Sant poort wordt een borstbeeld onthuld van de oud-direc teur Prof. Dr W. M. van der Scheer, wegens het berei ken van de leeftijd van zeventig jaar. 21fDe heer Joh. ten Hove, erevoorzitter van de Haarlemse Sportvereniging 'De Kampioen'. 24. Dokter Th. J. D. Lütge te Aerdenhout vijf en zeventig jaar. Dr J. E. baron de Vos van Steenwijk, commissaris der Koningin, geïnstalleerd als erevoorzitter van de kring Noordholland van het Nederlandse Rode Kruis. 28. De gemeenteraad besluit een crediet van 173.300 be schikbaar te stellen om door ophogen van stadsvuil het Burgemeester Reinaldapark aan te leggen. 29. Opening van de Christelijke kleuterschool 'Kleuter vreugd', grenzend aan de Juliana van Stolbergschool in Haarlem-Oost. 31. N.V. Wed. Oosten en Zoon's complete woninginrich ting bestaat honderd jaar en haar wordt het praedicaat hofleverancier verleend. Viering van het honderdjarig bestaan van de orde Fran ciscanessen van Roosendaal in het Sint Jacobs Godshuis. In Arnhem wordt een bijeenkomst gehouden ter her denking van het feit, dat Prof. Dr A. H. Lorentz 100 jaar geleden geboren werd (zie 18 Juli). FEBRUARI 1. Naar aanleiding van de watersnoodramp trekken vele Haarlemmers naar Zeeland en Zuid-Holland, om hulp te verlenen; acties worden op touw gezet (zie 3 Februari) 2. In het Stadhuis wordt een bijeenkomst gehouden ter herdenking van de tien Nederlanders, die tien jaar ge leden gefusilleerd zijn.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 123