- 87 - februari 14. In de Vleeshal wordt een tentoonstelling gehouden van schilder- en tekenwerken van leerlingen van het voort gezet onderwijs (onderdeel van het interscholair jeugd- tournooi) 16. De vereniging 'De Stem des volks' besluit de viering van het vijftigjarig bestaan met een concert, waarop een ScHUBERT-programma ten gehore wordt gebracht. fDe heer W. Vermaat, directeur van Vermaat's bakke- rijen. 17. Opgericht wordt het Comité adoptie bejaarden, dat tot doel heeft bejaarden te bezoeken, te eten te vragen of tot een uitstapje te nodigen. 18. De gemeenteraad besluit Oude Tonge te adopteren (zie 28 Februari); een verzoekschrift van Haarlemse bios coopondernemers om de vermakelijkheidsbelasting voor bioscopen van 35 op 20 te brengen, wordt voor kennis geving aangenomen; voor aankoop en inrichten tot bureau van politie van Florapark 5 besluit de raad ƒ83.000 beschikbaar te stellen. 20. In het Frans Halsmuseum is een eretentoonstelling van werken van G. H. von Brugken Fock ingericht. 21fDe heer K. Oud Gzn., directeur van Wed. G. Oud Pzn. en Co N.V. Wijnhandel. 22. fDe heer P. P. Hartendorf, oud-secretaris en leider van het Consultatiebureau voor het onderzoek naar het vaderschap van de Christelijke Vereniging Zedenop- bouw. 24. De Provinciale Staten van Noordholland besluiten een bedrag van 26.500 beschikbaar te stellen voor het te stichten Noordhollandse orkest, dat in de plaats zal komen van de Haarlemse Orkest Vereniging (zie 18 Juli); op de suppletoire begroting van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland wordt een bedrag van 4.800.000 uitgetrokken voor aansluiting van het Gooi met de Centrale te Velsen (tot 31 Augustus 1954 zal de gemeente Amsterdam stroom leveren) B. en W. besluiten nieuwe straten bij de Schipholweg in Haarlem-Oost te noemen naar J. J. Hamelink en Hannie Schaft, bekende figuren uit de verzetsbeweging.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 125