- 8g - MAART wijs aan de Dinkelstraat, thans gehuisvest aan de Sophia- straat (op i Februari 1954 besluit de raad het bedrag te verhogen tot 380.000, omdat de bouwkosten hoger worden dan geraamd is) 12. Tot directeur van de Stichting voor Maatschappelijk werk in de provincie Noordholland is benoemd de heer J. Lijnzaad te Middelburg. 13. De Koningin opent de internationale bloemententoon stelling Flora te Fleemstede (zie 30 Maart). Ontsteking van het licht ter gelegenheid van Haarlem- Lichtstad, gedurende de Flora (Poesjenellenkelder in Stadhuis, korte orgelbespelingen in de Sint Bavo of Grote Kerk, openstelling van hal van Stadhuis in avonduren, tentoonstelling van werken van Frans Hals in het Frans Halsmuseum, dat des avonds verlicht is, vele winkel straten verlicht, evenals historische gebouwen) 14. De afdeling Haarlem van de Culturele Sportbond be staat 25 jaar. Dokter J. J. Wallien, geneeskundige van de Arbeids inspectie, veertig jaar arts. Arts J. Terpstra neemt afscheid van zijn patiënten we gens zijn benoeming tot schoolarts te Rotterdam. 16. fDe heer F. H. Keuzenkamp, Heemstede, oud-president van de Appèlraad te Batavia. 17. De heer J. Grüter, werkzaam op de zetterij van Haar lems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant, die veer tig jaar aan het bedrijf verbonden is, wordt toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Het bloembollenbedrijf der firma Bijvoet te Hillegom, vroeger te Overveen, bestaat 125 jaar. 18. fDe heer F. L. Dargatz, hoofdboekhouder bij de N.V. Nederlandse Metaalgieterijen, overlijdt aan de gevolgen van een verkeersongeval te Heemstede. jDe heer J. London, architect te Hilversum, vroeger woonachtig te Haarlem. 20. In het Frans Halsmuseum wordt een concert van muziek uit de pruikentijd gegeven, waarbij de musici gekleed zijn in costuums uit die tijd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 127