95 APRIL—MEI 30. Ter gelegenheid van Koninginnedag wordt op de Grote Markt een tuinfeest gehouden; Prof. Mr C. P. M. Romme te Overveen is benoemd tot commandeur met grote zilveren ster in de orde van de H. Gregorius. MEI 1. fDe heer C. L. de Vries, reserve-majoor, oud-lid van de gemeenteraad. 2. Op de werf van de Holland Nautic worden zes zeesleep boten, gemaakt voor Brazilië, te water gelaten. •fDe heer P. J. Blesgraaf, voorzitter van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders. 3. Percelen Gedempte Oude Gracht 85 en 87 worden door brand verwoest. 4. Op diverse punten van de stad worden de doden uit de laatste oorlog herdacht. 5. Mejuffrouw Jannie Grolleman uit Zwolle is de 500.000 ste bezoekster van de Flora (zie 6 Mei). 6. Mr L. A. Kesper, commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, opent op de Flora de tentoonstel ling, ingericht door de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur verkrijgt het prae- dicaat Koninklijk. 7. De Vereniging van Handelaren in bouwmaterialen in Nederland, de Bond van Verenigingen tot het geven van Nijverheidsonderwijs, het gewest Noordholland van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en de Neder landse Vrouwen Electriciteitsverenigingen houden te dezer stede congressen. Ir R. G. Veenebos, directeur van Bouw- en Woningtoe zicht, viert zijn zilveren jubileum in dienst der ge meente. 8. fDe heer A. M. Joustra, president-commissaris van de N.V. Handel in bouwvakmaterialen 'De Hout- en Steen- werf', directeur van A. M. en D. P. Joustra's Aanne-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 133