99 JUNI 16. Vijftigjarig bestaan van de Vereniging van Haarlemse broodbakkers. 17. De Nederlandse Bakkersbond houdt zijn algemene ver gadering te Haarlem. De Nationale Federatieve Raad van het Voormalig ver zet in Nederland en de Nederlandse vereniging van ex- politieke gevangenen (uit de bezettingstijd) houden con gressen: enkele bijeenkomsten worden gemeenschappe lijk gehouden. Op 18 Juni spreekt minister J. G. Suur- hoff het congres van de Nederlandse vereniging van ex- politieke gevangenen toe. 18. Viering van het tweehonderdvijftig-jarig bestaan van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V.; Prins Bernhard brengt een bezoek aan het museum van het bedrijf; op een bijeenkomst in het Concertgebouw wordt meegedeeld, dat de heer B. F. Enschedé, presi dent-directeur, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, Ir L. N. M. de Weerd, technolo gisch adviseur, tot ridder in de orde van Oranje Nassau, dat aan de heren H. A. Hoogerbeets, bedrijfsleider der lettergieterij (in goud)P. C. de Wilde, onderchef boek drukkerij (in zilver) en H. Frans, letterzetter (in brons) zijn toegekend eremedailles, verbonden aan de orde van Oranje Nassau; burgemeester Mr P. O. F. M. Cremers biedt de directie de gouden medaille der stad Haarlem aan; boven de hoofdingang aan het Klokhuisplein heeft het personeel een gedenkplaat laten aanbrengen (zie 22 Juni). 19. Een papier-opslagplaats in de Kennemerstraat brandt uit. 21. Haarlems Zanggenot houdt ter gelegenheid van het 85- jarig bestaan een receptie. 22. In de hal van het Stadhuis wordt een bijeenkomst ge houden om de Grondwetswijziging af te kondigen; in het Paleis van Justitie wordt in een openbare zitting van de Haarlemse rechtbank de wijziging afgekondigd. Tentoonstelling 'Documentatie en productie' in de Vlees hal ter gelegenheid van het tweehonderdvijftig-jarig be staan der Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 137