JULI 7. fDe heer S. Martin, oud-leraar gymnastiek en dans- leraar. De Provinciale Staten van Noordholland besluiten een crediet van 3.575.000 beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzieningen in het Provinciaal ziekenhuis te Santpoort en een crediet van 2.707.000 voor het ziekenhuis te Bakkum. 8. fDe heer A. D. de Jong, directeur van het kantoor Haarlem van de Nederlandse Middenstandsbank. 10. De heer J. C. Deelder, die vijf en dertig jaar werkzaam is geweest bij het nijverheidsonderwijs, neemt afscheid als leraar van de MTS en de Ambachtsschool. 12. De heer H. W. de Voogt is veertig jaar als scheepsbou wer werkzaam. De gemeenteraad besluit een voorschot van 571.469 te verlenen aan de woningbouwvereniging 'Bloemenhof' voor de bouw van 58 woningen aan de J. J. Hamelink- straat; aangekocht worden de percelen 41 en 42 van het Lorentzplein, waarin garages worden gevestigd voor het ziekenvervoer (zie 15 October). De Tweede Kamer keurt het voorstel tot aankoop van het landgoed Eikenrode te Heemstede goed: het zal worden bestemd voor inrichting van het Marinehospi taal, dat thans te Overveen is gevestigd. 17. De heer A. J. de Landmeter, lid van de gemeenteraad, zeventig jaar. 18. Herdenking van de honderdste geboortedag van Prof. Dr H. A. Lorentz tijdens een bijeenkomst in Teyler's Stichting. Oprichting van het Noordhollands Philharmonisch Or kest, dat een voortzetting is van de Haarlemse Orkest Vereniging (zie 11 September). Wethouder D. J. A. Geluk installeert de commissie voor culturele vorming voor de schoolgaande jeugd. Piet Kee uit Alkmaar wint het internationaal orgel concours. 20. De heer H. W. Felix neemt afscheid als leraar van de MTS. De heer P. Taling, die veertig jaar werkzaam is als wagen- 101

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 139