io3 AUGUSTUS 5De gemeenteraad benoemt tot leraar Cultuurgeschiedenis en Christendom aan middelbare scholen Ds B. van Gelder, predikant bij de Hervormde gemeente (zie 4 Oct.); besluit tot uitbreiding van het aantal Mulo- scholen (in Haarlem-Noord komt de Hildebrand-Mulo- school aan de Rijksstraatweg 374), verleent als bijdrage in de kosten van de restauratie van perceel Spaarne 43 een bedrag van 1.761, onder voorwaarde, dat het Rijk en de Provincie ook zullen bijdragen, gaat een onderhandse geldlening aan van 5.400.000 en verkoopt grond op de hoek Kleverlaan en Kleverparkweg voor de bouw van een flat (op deze plaats stonden huizen, die in de oorlog zijn afgebroken op last van de Duitsers). 6. tDe heer L- Droogleever Fortuyn, oud-consul gene raal der Nederlanden te Parijs. 7. De heer J. A. Lommelaars is de duizendste bezoeker aan de tentoonstelling 'Des duivels prentenboek' in de Vleeshal. 7. fDe heer J. H. H. Timmermans, hoofd van de Centrale school aan de Linschotenstraat en leraar aan de R.K. Middelbare Handelsavondschool. 8. fDe heer J. J. van Sghie, lid van de raad der voormalige gemeente Schoten. Haarlems Bloei houdt een zomerfeest. 11fProf Dr A. F. Holleman, Bloemendaal, oud-hoogleraar en oud-secretaris van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen. Ingebruikneming van het Mr A. Bruchpaviljoen voor de gemeentelijke nazorg aan de Schalkwijkerweg. 14. In de Vishal wordt onder leiding van de vereniging 'Parens' een aquariumtentoonstelling gehouden mede ter gelegenheid van het landelijk congres van aquarium liefhebbers te dezer stede. 15. Wethouder A. J. M. Angenent stelt de kinderboerderij in het Noorder Sportpark in gebruik. Opening van de kinderspeeltuin aan het Wilsonplein; overdracht van de J. J. C. Ophuysenbank, ter herinne ring aan de heer Ophuysen, vroeger secretaris van het Haarlems Verbond van Speeltuinverenigingen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 141