AUGUSTUS 16. Pastoor J. Th. van Galen te Overveen, die veertig jaar priester is, ontvangt een geschenk, dat hij bestemt voor priesteropleiding. 19. Opening van de Theo Thijssenschool voor gewoon lager onderwijs aan de Piet Heinstraat. j"Mr J. B. Ebbinge, oprichter van het Consultatiebureau voor belastingzaken Loyens en Volkmaars. Tijdens een nachtelijke brand gaat de hooischuur bij de Zwitserse boerderij in het Noorder Sportpark in vlam men op. fDe heer J. Bal, Overveen, president-commissaris van de N.V. Algemene Hollandse Crediet- en depositobank. 21. fDe heer Th. A. Miggielse, dansleraar. 23. Mr A. Beets is afgetreden als president-kerkvoogd der Herv. gemeente en wordt opgevolgd door dokter C. Hage. fDe heer G. Bollebakker, oud-onderwijzer bij het MULO-onderwijs. 26. De gemeenteraad, voor de laatste maal in de oude sa menstelling bijeen, besluit een lening te verstrekken aan een stichting, die een wijkgebouw aan de Faradaystraat zal bouwen (zie 12 Dec.), stelt een crediet van 1.010.000 beschikbaar voor de bouw van 100 woningen aan de Ha- melinkstraat en de Schipholweg door de woningbouw vereniging 'Voorzorg', besluit tot aankoop van perceel Kenaupark 10 ten behoeve van uitbreiding van de Ge meentelijke geneeskundige dienst en de psychiatrische voor- en nazorgdienst, verleent medewerking aan de stichting van een Christelijke MULO-school in Delft- wijk en behandelt vragen over de vele ongelukken met dodelijke afloop in het verkeer in de maand Augustus. 29. In Oud-Schoten wordt een bloemencorso gehouden. 30. Intrede van Ds G. Kroes te Zaandam als predikant bij de Evangelisch Lutherse gemeente. De hulp-organiste der stad, mejuffrouw N. A. M. Bar bas, bespeelt voor de laatste maal het orgel in de Grote Kerk; Klaas Bolt volgt haar op. In de Hervormde kerk aan de Ramplaan is een gebrand schilderd raam, aan3eboden door iemand die onbekend wenst te blijven, geplaatst. 104

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 142