io6 SEPTEMBER 6. tE)e heer A. J. den Exter, oud-soloklarinettist van de Haarlemse Orkest Vereniging. 10. Installatie van de commissie sociaal-cultureel werk voor werklozen (zie 10 November). 11. De stichtingsakte van het Noordhollands Philharmonisch Orkest is gepasseerd; zij is getekend door de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland en de burge meester van Haarlem (zie 6 October) 13. jlr D. J. Boks, oud-leraar MTS en auteur van verschei dene technische standaardwerken. De Baptistengemeente, die de Begijnhofkapel heeft ge kocht, houdt daar haar eerste dienst. 14. fDe heer L. Visaris, ambtenaar bij het Gemeentelijk Energiebedrijf en secretaris van de Haarlemse Bestuur- dersbond (NVV). 15. De burgemeester opent in de Vleeshal een architecten tentoonstelling, ingericht door de kring Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten. Installatie van Mr K. Wiersma te Leiden als rechter- plaatsvervanger bij de Haarlemse rechtbank. 16. De raad stelt een crediet van 29.000 beschikbaar voor inrichting van een filiaal van de Stadsbibliotheek aan het Van Zeggelenplein 28, één van 1.090.000 voor het bouwen van 77 woningen voor bejaarden en een ver zorgingshuis 'De Blinkert' nabij de Ramplaan (zie 17 September) en één van 125.000 voor uitbreiding van de huizen van bejaarden 'Delftweide' aan de Orionweg. 17. Bij de aanbesteding door de Coöperatieve Woningbouw vereniging voor gemeentepersoneel van de bouw van woningen voor bejaarden 'De Blinkert' wordt het laagst ingeschreven door de Erven J. F. P. Jansen te Nieuw Vennep voor 1.116.722: daar het bedrag ruim 100.000 hoger is dan het door de Raad toegestane be drag wordt voorlopig niet aan de bouw begonnen. De gemeenteraad van Bloemendaal staat een grote uit breiding van 'De Rijp' voor een rusthuis van Hervormde diaconieën niet toe. De heer C. Gigengack, die veertig jaar werkzaam is bij Vroom en Dreesmann te Haarlem, wordt toegekend de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 144