log OCTOBER soenen, viert zijn zilveren jubileum in dienst der ge meente. io. Aandeelhouders van de Hollandse Voorschotbank be sluiten tot ontbinding van de in 1898 opgerichte bank met ingang van 1 Januari 1954. 13. In de Vleeshal wordt de Bij beltentoonstelling 'Het altijd aantrekkelijke boek' geopend. •jDe heer M. H. GroeNendaal, oud-lid van de gemeente raad. 15. De gemeenteraad besluit het ziekenvervoer van de firma Mathot over te nemen en over te gaan tot gemeentelijk ziekenvervoer; voor de bouw van een brug over de Delft bij de Orionweg wordt een crediet van 140.000 be schikbaar gesteld; de uitbreidingsplannen Delftwijk en Sinnevelt worden vastgesteld. 17. JDe heer B. M. Stern, een bekende figuur in de Joodse gemeenschap. Opening van de Elout van Soeterwoudeschool, uitgaan de van de Vereniging voor bijzonder lager onderwijs op gereformeerde grondslag Groen van Prinsterer. tDr M. J. F. Schutte, tandarts. De heer Mason Stuttard te Londen vestigt zich tijde lijk in Haarlem om het in de zomer van 1954 te houden Esperanto-congres voor te bereiden. 20. Frijke Veenstra is de 25.000ste inwoonster van Heem stede. 21. tDe heer J. G. Reinders Folmer te Aerdenhout, oud dijkgraaf van de Haarlemmermeerpolder. 22. Bijeenkomst in het Frans Halsmuseum, ter viering van de dag der Verenigde Naties. De heer H. Oderkerk, chef van de afdeling bevolking op het Stadhuis, veertig jaar in dienst der gemeente. 24. Jhr Dr J. C. Mollerus treedt af als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. 25. Ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan van het Haarlems comité Herwonnen Levenskracht ontvangt de heer B. Reijnders de Pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice en de heer A. J. Verboom Bene Merenti.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 147