NOVEMBER bloem', waarvan het doel is de zedelijke, maatschappe lijke en practische vorming van het meisje in beroep en bedrijf te bevorderen. 18. De gemeenteraad besluit een crediet van 1.800.000 beschikbaar te stellen voor aankoop van grond en per celen aan de Gedempte Oude Gracht, Drossestraat, Zuiderstraat en Jacobstraat, om in de toekomst in deze omgeving van de Raaks een bureau van politie te bou wen; de bouwkosten worden op 5.000.000 geraamd; voorts besloot de raad grond aan de Garenkokerskade te verkopen voor de bouw van een nieuwe R.K. Industrie en Huishoudschool. 19. De gemeenteraad van Heemstede benoemt tot opvolger van de heer N. Vos, die op 31 December aftreedt als gemeentesecretaris, de heer Th. M. Schelling, ambte naar ter secretarie. Begonnen wordt met het bevolkingsonderzoek op tuber culose; burgemeester Mr P. O. F. M. Cremers wordt het eerst doorgelicht. 21De heer C. Th. Smal, die 25 jaar leider is van de Gymnas tiekvereniging Bato, wordt toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. In de Haarlemse manege aan de Linnaeuslaan, die aan de gemeente Haarlem verkocht is ten behoeve van de bouw van een transformatorstation, wordt een afscheids bijeenkomst gehouden. Viering van het vierhonderdvijftig-jarig bestaan van de Sociëteit 'Trou moet blijcken', gevestigd aan de Grote Houtstraat. 24. Verschenen is de ontwerp-begroting 1954 met een tekort van 945.000; de inkomsten worden geraamd op 30.400.263 (vorig jaar 29.174-568) 27. Aan de heer C. Menken, opzichter A bij de technische dienst der NZHVM, is toegekend de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. 28. Bij Koninklijk besluit is Mr P. O. F. M. Cremers op nieuw benoemd tot burgemeester van Haarlem. 29. In het Krelagehuis wordt een internationale kampioenen dag van de Nederlandse Postduiven Organisatie gehouden. 112

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 150